Piątek, 22 września 2017. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Znicz Biała Piska pokonał Stomil II Olsztyn (4:1)

2013-04-14 00:37:00 (ost. akt: 2013-04-14 00:50:47)
W 71 minucie meczu Michał Świderski (numer 17) "szczupakiem" umieścił piłkę w siatce

Autor zdjęcia: Marta Zysk

Znicz podejmował na własnym obiekcie ekipę Stomilu Olsztyn zajmującą 2 miejsce po 17 meczach w rozgrywkach IV ligi. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:1(2:0).

Od początku zawodnicy Znicza Biała Piska stwarzali sobie dogodne sytuacje, których nie potrafili wykorzysta. Dopiero w 21. minucie po pięknym dośrodkowaniu lewą nogą Pawła Adamca, Konrad Radzikowski pokonał bramkarza celnym strzałem głową. Swoje sytuacje mieli również goście, ale bramki piskiego klubu strzegł dobrze dysponowany tego dnia Przemysław Masłowski.

W 33. minucie Jacek Falkowski popisał się ładnym prostopadłym podaniem do Konrada Radzikowskiego, który nie miał problemów z wykończeniem tej akcji. Do przerwy było 2:0.

W drugiej połowie trener Ireneusz Piwko postawił na świeżego Karola Janika, który zmienił strzelca 2 bramek Konrada Radzikowskiego. Po przerwie mocno do ataku ruszyli goście.

Już w 49. minucie Piotr Wypniewski strzelił gola kontaktowego, który dawał jeszcze szanse dla gości na korzystny rezultat w tym meczu. Zawodnicy Stomilu mieli jeszcze kilka sytuacji, żeby doprowadzić do remisu, lecz mocno chybili.

W 54. minucie Karol Janik dopełnił tylko formalności strzelając na pustą bramkę po kolejnym podaniu Pawła Adamca. Parę minut później „Jankes” miał kolejną dobrą sytuację, lecz bramkarz gości Krystian Burzyński uchronił ich przed stratą kolejnego gola.

71. minuta Maciej Kierznowski podaje do Jacka Falkowskiego, ten kapitalnie zewnętrzną częścią stopy zagrał piłkę w pole karne do Michała Świderskiego, który „szczupakiem” umieścił piłkę w siatce.

Do końca meczu Znicz kontrolował grę i nie pozwolił na strzelenie drugiego gola dla Stomilu. A więc końcowy rezultat 4:1. Udany początek Znicza na rozpoczęcie rundy wiosennej.

Relacja: Luster i Bovver

Skład: Przemysław Masłowski-Sebastian Zaczkowski, Adam Wyszyński, Jakub Lutrzykowski, Mateusz Kierznowski-Michał Świderski (72′ Błażej Gutowski), Mateusz Butkiewicz, Jacek Falkowski(2 asysty), Maciej Kierznowski-Paweł Adamiec (2 asysty)(80′ Marcin Mąka), Konrad Radzikowski (46′Janik)

Rezerwowi: Marcin Pisowodzki, Doroszko Dawid, Domański Filip, Świderski Łukasz[/b]