Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Ludzie listy piszą, czyli... Czytelniczka o placu zabaw

2013-07-23 10:34:39 (ost. akt: 2013-07-23 10:38:11)
Takie zdjęcie z placu zabaw ze wsi Dmusy przesłała do nas mieszkanka Dmus

Takie zdjęcie z placu zabaw ze wsi Dmusy przesłała do nas mieszkanka Dmus

Autor zdjęcia: mieszkanka Dmus (dane do wiadomości redakcji)

"Niewykoszona trawa sięgającą około 150 cm nie pozwala na zabawę. Piaskownica w połowie zarośnięta, ławki nie widać, koniki w trawie, zjeżdżalnia ledwo widoczna" - tak plac zabaw w Dmusach opisała nasza Czytelniczka.

Chciałabym zwrócić Państwa uwagę na stan placu zabaw we wsi Dmusy. Obiekt został zagospodarowany i stworzony z projektu Unii Europejskiej. Uważamy, że jest ktoś odpowiedzialny za wygląd tego terenu.

Niewykoszona trawa sięgającą około 150 cm nie pozwala na swobodną zabawę. Stan sprzętu znajdującego się na placu zabaw przy świetlicy wiejskiej jest dobry, ale niestety nie załatwia to sprawy korzystania z niego.

Piaskownica w połowie zarośnięta, ławka której nie widać, koniki w trawie, zjeżdżalnia ledwo widoczna. Miejsce dobre na zabawę w chowanego.

W okresie letnim dzieci, które przyjeżdżają do dziadków nie mają szansy na skorzystanie z placu, a jeśli już ktoś korzysta musi sobie wydeptać miejsce do zabawy. Od powstania placu nikt się nie zainteresował jego stanem. Sprawa była zgłaszana do sołtysa, lecz niewiele to pomogło.

Przejeżdżając przez okoliczne wsie można śmiało stwierdzić, że nasz plac zabaw jest po prostu zaniedbany! Dzieci powoli zapominają o istnieniu tego wspaniałego miejsca, gdzie można się pobawić z innymi i wspólnie spędzić czas na świetnej zabawie. Przykre, lecz prawdziwe.mieszkanka Dmus
(dane do wiadomości redakcji)

OD REDAKCJI:

Widziałeś coś ciekawego? Chcesz się tym podzielić? Przypominamy, że listy i zdjęcia możecie wysyłać na nasz adres mailowy pisz@gazetaolsztynska.plPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Korki #1154157 | 178.56.*.* 27 lip 2013 14:47

  Tu do roboty powinien wziąć sie sołtys.Nic nie robi, nie dba o wieś.W innych wsiach są obrotni sołtysi.A tu jest taki który nic nie robi.Jak nie ma na to czasu to powinien zrezygnować ze swojego stanowiska.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gość #1153939 | 82.177.*.* 27 lip 2013 09:29

  a Pani to pewnie emerytowana nauczycielka albo innego urzędniczego zawodu, dlatego pisze. A wziąć inicjatywę w swoje ręce i do roboty. Zadbać o to miejsce dla własnych dzieci i przyjezdnych wnuków. Nie wstyd nagłaśniać ale iść porobić razem ze wszystkimi porządki to już wstyd?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Gość #1153935 | 82.177.*.* 27 lip 2013 09:23

  zamiast pisać trzeba rękawy podwinąć i jak w innych miejscowościach zadbać o własny plac zabaw. Inne sołectwa nie maja z tym problemu tylko sami sobie radzą, dbają o to co dostali, . Ale Ty pewnie czekasz bo "się należy" WSTYD!!!!!!!!!! Może czekacie /czekasz na kosiarza, kogoś kto posadzi a potem podleje kwiatki, a może zorganizuje Ci grilla. Do roboty a nie skamlać na forum.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. kawer #1152216 | 80.48.*.* 25 lip 2013 10:03

  Bardzo dobrze że ktoś porusza ten temat bo trzymając się przykładu Dmus to jest skandal unijne pieniądze idą w błoto bo nie ma komu dbać o świetlice zewnątrz jak i wewnątrz niech wejdzie ktoś zobaczy do środka jaki tam grzyb i syf i malaria aniby świetlica dwa lata po remoncie i co grozi utrata zdrowia wejście do środka na dłużej a gdzie jest sołtys który ma klucze i odpowiada za mienie budynku jak i wokół nic sobie nie robi z tego to jest skandal gdzie są sprzęty zakupione do świetlic proszę was redakcjo musicie rozgrzebać ta sprawę bo to jest dużo mahjolek

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. y #1152143 | 82.177.*.* 25 lip 2013 08:54

   Można bawic się w chowanego.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (15)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages