Z Narewką (tylko) remis

2013-08-26 10:55:00 (ost. akt: 2013-08-26 11:14:34)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Marta Zysk

Początek meczu pomiędzy Zniczem Biała Piską a LZS Narewka przebiegł pod dyktando Znicza Biała Piska. Już w 7 minucie Konrad Radzikowski dośrodkował w pole karne do Karola Janika, a ten strzałem po ziemi pokonał bramkarza gości.

Po stracie brami goście nasilili ataki na bramkę Przemysława Masłowskiego. Ten kapitulował w 15 minucie po strzale Mariusza Łapińskiego, który minął w bardzo łatwy sposób doświadczonego Adama Wyszyńskiego i pokonał naszego bramkarza.

Kolejne minuty to kolejne zmarnowane szansę na bramkę dla zespołu Znicza. Strzały Konrada Radzikowskiego czy Pawła Adamca albo blokowali obrońcy, albo bramkarz parował je na rzut rożny. Do końca pierwszej połowy Znicz panował na boisku, ale nie potrafił pokonać dobrze dysponowanego bramkarza gości.

Przed gwizdkiem rozpoczynającym drugą połowę Ireneusz Piwko dokonał dwóch zmian. Za niepewnego Filipa Domańskiego wszedł Błażej Gutowski, a za Marcina Mąkę na murawie zameldował się Michał Świderski.

8 minut po rozpoczęciu drugiej połowy kontra zespołu gości. W pole karne z piłą wpada Aleksander Popławski, który pada na murawę po faulu Adama Wyszyńskiego. Sędzia po chwili wyciąga czerwoną kartę i Znicz gra w 10.

Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mariusz Łapiński, który po raz drugi w tym meczu pokonał Przemysława Masłowskiego. W 63 minucie gry było już 2:2. Po potężnej bombie z 16 metra strzał Błażeja Gutowskiego odbił się od poprzeczki i piłka wróciła na plac gry.

Do piłki doszedł Konrad Radzikowski, który strzałem z główki pokonał bramkarza przyjezdnych. Remis 2:2. 360 sekund po bramce dla Znicza kolejna zmiana w zespole Ireneusza Piwko.

Za słabo dysponowanego Mateusza Butkiewicza wchodzi Mateusz Kierznowski. Z minuty na minutę zespół gości coraz bardziej nękał obronę Znicza, która ratowała się wybijaniem piłki na rzut rożny.

Dopiero w 84 minucie gry na murawie pojawił się Daniel Świderski za prawego defensora Łukasza Gryko. Jednak i ta zmiana nic nie zmieniła. Znicz traci punkty i po raz drugi w tym sezonie nie wygrywa spotkania u siebie.