Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Nie dajmy się oszukać

2013-10-10 12:28:19 (ost. akt: 2013-10-10 12:53:13)
Przedstawiciele policji przestrzegali starsze osoby przed oszustami

Przedstawiciele policji przestrzegali starsze osoby przed oszustami

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W środę (9 października) w Białej Piskiej odbyła się debata społeczna dotycząca stanu bezpieczeństwa na terenie gminy. Gospodarzem debaty był Zastępca Burmistrza Białej Piskiej oraz Komendant Komisariatu Policji w Białej Piskiej.

W środowym spotkaniu uczestniczyli także Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Piskiej oraz Powiatowy Rzecznik Konsumenta w Piszu. Licznie przybyli także mieszkańcy, szczególnie starsi, do których adresowane było to spotkanie.

Debatę rozpoczął Zastępca Burmistrza, który powitał przybyłych mieszkańców i wprowadził w problematykę. Następnie głos zabrał kom. Sławomir Paprota, który przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie działania Komisariatu Policji w Białej Piskiej szczególnie w kontekście kradzieży mienia i oszustw. Zwrócił uwagę, że co raz więcej nieuczciwych osób podejmuje próby różnego rodzaju oszustw i kradzieży, zwłaszcza wobec starszych. Sierż. Michał Niecikowski omówił w jaki sposób można temu zapobiec i ustrzec się przed nieuczciwymi osobami oferującymi różne usługi i towary. W kolejnej części głos zabrali Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Piskiej oraz Powiatowy Rzecznik Konsumenta w Piszu.

Debata ta miała na celu w szczególności poznanie oczekiwań społecznych odnośnie stanu bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Biała Piska. Była to także doskonała okazja, aby przeszkolić i uczulić starszych mieszkańców w kontekście zawierania wszelkiego rodzaju umów oraz zakupu towarów i usług od nieuczciwych przedstawicieli handlowych. Każdy z uczestników otrzymał ulotkę z numerami telefonów lokalnych instytucji, w których może uzyskać pomoc w razie jakiejkolwiek próby oszustwa. Na koniec mieszkańcy zadawali pytania gospodarzom tego spotkania. Kolejna debata społeczna odbędzie się w najbliższym czasie w Piszu.

KPP Pisz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xxx #1216343 | 5.173.*.* 11 paź 2013 16:11

    A czy powiedzieli jak ustrzec się przed nimi ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages