Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Strażacy dostali nowy wóz

2014-04-04 11:17:56 (ost. akt: 2014-04-04 11:28:14)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

— Zapewne wiele osób zadaje sobie pytania: Po co ten zakupiliśmy ten samochód? dlaczego dziś go przekazujemy? Robimy to dla Was druhowie, abyście służyli nam bezpiecznie i dla mieszkańców, by czuli się bezpieczniej. Mając nowy sprzęt będziecie mogli szybciej, łatwiej i bezpieczniej ratować innych — mówił, podczas wczorajszego apelu z okazji przekazania wozu gaśniczego dla OSP Biała Piska, wiceburmistrz Wojciech Stępniak.

Średni samochód pożarniczy na podwoziu Mercedesa posiada zbiornik na 3 tys. litrów wody. 


— W jego wyposażeniu znajduje się sprzęt do ratownictwa medycznego, technicznego i gaśniczego. Koszt jego zakupu wyniósł niecałe 600 tys. zł. Gmina Biała Piska przekazała na ten cel prawie 305 tys. zł. Pojazd poprawi nam komfort pracy, ponieważ mieszkamy na terenie, gdzie jest sporo lasów i wiosek. Ze względu na ciężkie warunki dojazdowe apelowaliśmy o wóz z napędem na cztery koła — mówi Krzysztof Badurek, prezes OSP w Białej Piskiej.Podczas czwartkowej uroczystości wiceburmistrz Białej Piskiej przekazał zgromadzonym dobrą wiadomość. — Wczoraj (2 kwietnia) podpisałem w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie umowę na dofinansowanie kolejnego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego. Wsparcie unijne wyniesie 300 tys. zł, kolejne 350 tys. zł mamy zabezpieczone w budżecie gminy. Wkrótce ogłosimy przetarg. Pojazd trafi do OSP Drygały — zapewnia Wojciech Stępniak.Zobacz galerię zdjęć z oficjalnego przekazania wozu strażackiego!
Polecam najnowsze wydanie Gazety Piskiej, a w niej jak co tydzień, tylko ciekawe informacje :) W kioskach i punktach sprzedaży już od dziś

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. STRAZAK #1369313 | 86.131.*.* 7 kwi 2014 09:38

  LEGAT- pierwotnie wysłannik, osoba, której zwierzchnik powierzył jakąś misję do wykonania we własnym zastępstwie, np. ambasador, generał-adiutant. W armii rzymskiej mianem legata (łac. legatus legionis) określa się wysokiej rangi oficera wyznaczonego przez zwierzchników (wodza, namiestnika prowincji, konsula, senat, później cesarza) do dowodzenia pojedynczym legionem, ale mogli dowodzić także całą armią pod nieobecność wodza (legati pro praetore). Wybierany przez wodza spośród senatorów. Symbolem władzy legata było trzech liktorów z rózgami oraz toporami. W wyjątkowych sytuacjach legatowi przyznawano najwyższe wyróżnienie - odbycie triumfu[1]. W administracji legat to wysłannik cesarski, pełniący zwierzchność administracyjno-wojskową nad większym regionem, podległy bezpośrednio cesarzowi. Urzędnik honorowy reprezentujący rzymskiego władcę, potem także papieża na soborach, synodach, uroczystościach, czy rozmaitych politycznych wydarzeniach.Wiec musial tam byc i reprezentowac Kruszewo BYLY STRAZAKU!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. byly strazak #1368978 | 79.162.*.* 6 kwi 2014 19:49

  nawet legat poznanska pyra z osp kruszewo na wyzere pojechal albo 2 godziny wstawil sobie ze byl na akcji

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. KAWER #1367659 | 80.48.*.* 4 kwi 2014 22:42

   co poradzić grunt ze jest

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. dfg #1367564 | 83.23.*.* 4 kwi 2014 21:28

   Wszystko na kredyt, współczuję przyszłemu burmistrzowi jak będzie musiał łatać dziurę w budżecie po obecnym dobroczyńcy.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. abc #1367553 | 31.2.*.* 4 kwi 2014 21:15

    ani zdjęcia nie powalają ani ,,dziennikarskie'' pióro...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (10)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages