Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Gimnazjalne "Święto szkoły" w Białej Piskiej

2014-05-30 09:57:00 (ost. akt: 2014-05-30 10:23:53)

Autor zdjęcia: Archiwum PG w Białej Piskiej

Już po raz 9. obchodzono święto szkoły w Publicznym Gimnazjum im Jana Pawła II. To było niecodzienne wydarzenie, do którego młodzież i nauczyciele przygotowywali się od kilku tygodni. Z wizytą do gimnazjum przybył biskup Romuald Kamiński.

Tym razem uroczystość była szczególnie radosna, gdyż patron szkoły, Jan Paweł II, dołączył do grona świętych, a posiadanie w niebie swojego orędownika, świeże jeszcze wspomnienia kanonizacji sprawiły, że atmosfera była wyjątkowa.

Jak co roku święto przyciągnęło w progi gimnazjum przyjaciół szkoły i młodzieży. Na uroczystość przybyli m.in. v-ce burmistrz Wojciech Stępniak, proboszcz parafii Biała Piska Piotr Butrymowicz, przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Sakowska, Kierownik ZOPO Dariusz Jurczykowski, oraz dyrektorzy instytucji działających na terenie miasta.

Tegoroczne święto było szczególne również ze względu na fakt, iż w gronie gości znalazł się biskup Romuald Kamiński, który kilka tygodni wcześniej udzielał uczniom klas III sakramentu bierzmowania. Duszpasterz bardzo ciepło powitał zgromadzonych uczniów i nauczycieli, wyraził przekonanie, że atmosfera przyjaźni z patronem będzie procentować zarówno pod względem edukacyjnym, jak i wychowawczym.

Podobną myśl zawarł w swym przemówieniu p. V-ce burmistrz, który stwierdził, że wszyscy jesteśmy wielką familią świętego. Wspomniał trzy obrazy. Pierwszy to dzień wyboru papieża, drugi to pielgrzymki, kiedy ludzie jednoczyli się i stali bardzo blisko siebie, ramię w ramię i dzień śmierci, który znów zjednoczył ludzi na cały świecie. Trzeci obraz to dzień ogłoszenia świętym. Przypomniał słowa papieża: Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni nie wymagali. Stwierdził, że z całą pewnością mogą stać się one gwarantem sukcesu w życiu.

Po tych słowach przedstawiciele władz lokalnych złożyli na ręce p. Dyrektor Agnieszki Kowalczyk kwiaty będące wyrazem podziękowania za owocną współpracę. W dalszej części spotkania młodzież zaprezentowała krótką część artystyczną. Z aplauzem zebranych spotkało się nagranie, na którym znani w lokalnej społeczności i lubiani ludzie czytali poezje Jana Pawła II.

W dalszej części uczniowie jeszcze raz przypomnieli życie naszego wielkiego rodaka, jego drogę do świętości. Obrazy z życia przeplatane były scenkami, anegdotami, które jasno wskazywały , iż Polak – papież miał niesamowite poczucie humoru, wprost niespotykany dystans do samego siebie, a nade wszystko od zawsze zjednywał sobie ludzkie serca.

W murach szkoły jeszcze raz zabrzmiała pieśń, którą papież ukochał najbardziej i która chyba już na zawsze będzie kojarzyła się z działalnością, dzięki której „łowił ludzkie serca”.
Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Białej Piskiej w roku szkolnym 2013/2014 mogą poszczycić się wieloma sukcesami. Święto szkoły stało się więc okazją do wyróżnienia wszystkich tych, którzy swoją pracą budują dobre imię tej placówki.

Jako pierwszym podziękowano wolontariuszom z klas III pracujących w szkolnym kole Caritas, uczniom biorącym udział w konkursie papieskim oraz młodzieży pracującej w SU. W dalszej części wyróżniono młodzież , która zdobyła zaszczytne tytuły laureatów i finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych z języka polskiego, biologii i wos-u. Następnie rozdano nagrody zwycięzcom konkursów szkolnych. Były listy gratulacyjne, podziękowania, błysk fleszy.

Uroczystość przebiegała we wspaniałej atmosferze wspólnoty, jedności celów, wzajemnego szacunku. Mimo że upłynęła stanowczo zbyt szybko, ale z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci i sercach zgromadzonych. Dobro bowiem ma tę szczególną właściwość, iż jest go więcej, kiedy dzielimy się nim z innymi.

Publiczne Gimnazjum
Biała Piska

Już dziś nowe wydanie Gazety Piskiej, tylko ciekawe informacje, polecam:)

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkaniec #1411531 | 5.173.*.* 6 cze 2014 11:15

  Piękna szkoła jak sądzisz Pan STĘPNIK

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. igus #1406997 | 78.11.*.* 30 maj 2014 20:08

  pieknie, brawo dla wladz miasta i szkoły

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages