Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Zabił wuja, bo się pomylił. Dziś zapadnie wyrok

2014-07-01 08:00:00 (ost. akt: 2014-06-30 17:38:17)

Autor zdjęcia: Policja

Dziś w Sądzie Okręgowym w Olsztynie może zapaść wyrok w sprawie 17-letniego Rafała Ś. W listopadzie ubiegłego roku we wsi Włosty koło Białej Piskiej chłopak zabił siekierą swojego wuja. Przez pomyłkę, bo tak naprawdę zamierzał zabić ojca. Za to, że ten przy ludziach nakrzyczał na niego za zbyt późny powrót do domu. 


— Gdzie ty się pętaku szwendasz. Ja z tobą zrobię porządek i z domu wywalę na zbity pysk — miał krzyczeć na niego ojciec.
Rafał Ś., który już jako nieletni był karany za kradzieże, nie zamierzał dłużej znosić tych wyrzutów. Był podpity i przez to pewnie odważniejszy. Odczekał jednak, aż w pokoju ojca zrobi się ciemno. Wpadł tam z siekierą i trzy razy walnął nią w głowę przykrytego kołdrą mężczyznę. Nie wiedział, że na miejscu ojca zrządzeniem losu wyjątkowo śpi wuj, zresztą chrzestny chłopaka, który tej niedzieli akurat przyjechał w odwiedziny z Ełku.

Młodzieniec był jednak zdecydowany sprawę doprowadzić do końca, wyszedł z domu złapał grabie i szedł w stronę swojego ojca. Został powstrzymany przez pozostałych domowników, którzy wkrótce odkryli także ciało w łóżku.


Proces, który rozpoczął się w kwietniu, ze względu na rodzinny charakter tragedii, ale przede wszystkim na młody wiek oskarżonego, odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Jeśli jednak dziś zapadnie wyrok, to jego ogłoszenie będzie jawne.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pas #1428888 | 178.235.*.* 1 lip 2014 08:23

    takie bydło utylizowac od spoleczenstwa, jak takie zwierze moze funkcjonowac!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages