Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Turniej Rycerski w Drygałach

2014-08-27 07:48:40 (ost. akt: 2014-08-27 08:06:23)

Autor zdjęcia: ks. Piotr Sulewski

Drygały znalazły wspaniały sposób na zakończenie wakacji i kończących się urlopów. W dniach 23 i 24 sierpnia 2014r. odbył się tam "Turniej Rycerski Drigalensis A.D.2014 ...". Imprezę zorganizowano po raz trzeci na polach świątynnego wzgórza. Wspaniałą atmosferę zapewnili goście z różnych zakątków Polski oraz mieszkańcy drygalskiej ziemi.

W dniach 23 i 24 sierpnia 2014 w Drygałach odbył się "Turniej Rycerski Drigalensis A.D. 2014 czyli spotkanie z historią w Drygałach". Organizatorami byli: ks. Piotr Sulewski - Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej M.B. Częstochowskiej w Drygałach i Dawid Cyprian Heller przy współpracy z Chorągwią Pomezańską i GRH "Viri Misericordiae". Partnerem organizacyjnym była Fundacja Agro Mazowia.

Program imprezy:
23 sierpnia 2014r. - sobota:
11.00 - Uroczyste powitanie bractw, zaproszonych gości, przybyłych osób
11.30 - Turniej łuczniczy
12.15 - Turnieje bojowe
18.45 - Bitwa na murach wzgórza kościelnego - inscenizacja.

24 sierpnia 2014r. - niedziela:
11.00 - Wspólna Eucharystia pod Płaszczem Patronki Hetmanki M.B. Częstochowskiej i rozdanie nagród.

W imprezie uczestniczyło ok 80 wojów, rycerzy i osób towarzyszących, przybyli z miast: Warszawy, Olsztyna, Gdańska, Płocka, Malborka, Ełku, Olsztynka, Mrągowa, Nidzicy, Działdowa, Ostródy, Lublina i Pisza. Konkurencje: miecz jednoręczny/ tarcza, walki 2/2, bohurt 5/5, turniej łuczniczy, bieg dam i bitwa o honor siostry.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach:

miecz /tarcza - Michał Kozdraś z Malborka,
walki 2/2 - Michał Kozdraś z Malborka w parze z Patrykiem Sosnowskim z Gdańska,
turniej łuczniczy - Jacek "JACYMIR" z Ełku,
bieg dam - Marta Jaśniewicz " NEVIA" z Mrągowa,
walki bohurtowe - drużyna mieszana " ARMIA SUŁTANA" w składzie : Michał Kozdraś, Patryk Sosnowski, Grzegorz Krasowski Piotr Cherkowski i Przemysław Wachowiak.

:


"Turniejowi Rycerskiemu Drigalensis A.D. 2014 .." towarzyszyła grupa rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Przyjaciół 9 Pułku Strzelców Konnych. Turniej był wspaniałą okazją do piknikowego przeżycia wolnego czasu w otulinie barw historycznych okraszonych wspaniałymi posiłkami przygotowanymi w obozie rycerskim: świeżo wędzoną kiełbasą, wspaniałą kwaśnicą, w obozie i na przygotowanym gościnnym ogródku można było spróbować wspaniałości kulinarnych przygotowanych przez niezawodną Panią Krystynę - od kilku lat mieszkankę Drygał. Przybyli goście podziwiali piękny obóz rycerski i towarzyszące mu zabudowania, które nie powstałyby bez pracy Pana Waldemara. Zabawa trwała do późnego wieczora. Wystąpił zespół: BRACIA SOPRANO.

Było to już trzecie spotkanie z historią na polach przykościelnych Parafii Rzymskokatolickiej M.B. Częstochowskiej w Drygałach. Widzowie i uczestnicy stworzyli wspaniałą atmosferę, dopisała pogoda oraz goście z różnych stron naszej Ojczyzny. Cała impreza była przeprowadzona i sfinansowana przez ludzi dobrej woli. Wielkim sukcesem jest to, że organizatorzy nie sięgali po pieniądze publiczne, a znaleźli wsparcie osób życzliwych.

ks.Piotr Sulewski

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: wiadomości

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czarny #1582710 | 77.253.*.* 28 lis 2014 12:23

  Ksiądz powinien jednak mieć sumienie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. borys #1496593 | 83.1.*.* 30 wrz 2014 14:10

  lux Drygały i klecha ty potrafisz

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. borys #1496591 | 83.1.*.* 30 wrz 2014 14:08

  Gratuluje ks. Proboszczowi - a gdzie Pan Szumowski i jego gratulacje - przecież do dziś pełni mandat burmistrza a od sierpnia 2011 roku milczy czy to nie dziwne - zaraz następne wybory - kto wystąpi - Stępniak - a kto to jest ????

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages