Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Certyfikat Zielonej Flagi dla szkoły i przedszkola

2014-10-03 23:11:49 (ost. akt: 2014-10-03 23:16:34)

Miejskie Przedszkole z Białej Piskiej i Szkoła Podstawowa im. Józefa Bema z Bemowa Piskiego otrzymały Międzynarodową Zieloną Flagę.

W Krakowie podczas dorocznego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju 277 placówek oświatowych z całej Polski uhonorowano prestiżowymi certyfikatami, potwierdzającymi najwyższą jakość działań dla zrównoważonego rozwoju – Międzynarodową Zieloną Flagą oraz krajowym tytułem Lokalnego centrum Aktywności Ekologicznej. Wśród wyróżnionych znalazły się także placówki z naszej gminy: Miejskie Przedszkole z Białej Piskiej, dla którego jest to już druga "Zielona Flaga" oraz Szkoła Podstawowa im. Józefa Bema z Bemowa Piskiego.

Aby uzyskać certyfikat, placówki musiały spełnić wymagające kryteria, najważniejsze z nich zakłada jak największe zaangażowanie oraz decyzyjność dzieci i młodzieży w podejmowanych działaniach. Wyróżnienia nadawane w ramach Programu otwierają przedszkolom i szkołom drogę do międzynarodowej Sieci Eco-Schools, zrzeszającej liderów praktycznej edukacji ekologicznej z 58 krajów świata.

Zjazd Szkół dla Ekorozwoju był okazją dla uczestników Programu do wymiany doświadczeń, wzajemnej inspiracji a przede wszystkim – do wspólnego celebrowania sukcesów, jakie udało im się osiągnąć w ciągu ubiegłego roku szkolnego.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bialapiska.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Elżbieta Żywczyk

Polub nas na Facebooku:

Źródło: miejskieprzedszkole

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages