Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Biała Piska ma nowego burmistrza. Wojciech Stępniak zaprzysiężony!

2014-12-09 07:36:00 (ost. akt: 2014-12-09 07:52:34)
Wojciech Stępniak, nowy burmistrz Białej Piskiej

Wojciech Stępniak, nowy burmistrz Białej Piskiej

Wojciech Stępniak formalnie został burmistrzem Białej Piskiej. Ślubowanie złożył wczoraj (8 grudnia) podczas drugiej sesji rady miejskiej nowej kadencji. W swoim przemówienu kładł nacisk na znaczenie współpracy i dobrej atmosfery pracy przy realizacji gminnych zadań.

– Wybór na burmistrza Białej Piskiej to dla mnie ogromne wyróżnienie, wielki zaszczyt, ale i zobowiązanie. Będę pamiętał, że funkcja ta, to godne reprezentowanie Państwa na co dzień, to służba mieszkańcom gminy – powiedział po zaprzysiężeniu Wojciech Stępniak. – Dziękuję za zaufanie i zapewniam, że nie zawiodę, ale proszę Państwa o wsparcie i pomoc. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi przez ostatnie trzy lata pracy i w czasie kampanii wyborczej. Dziękuję mojej żonie, mojej rodzinie, pracownikom i przyjaciołom. Mieszkańcom, którzy stanęli za mną i dodali otuchy, gdy pojawiły się kłamstwa, ataki i paszkwile z Sokołowa Podlaskiego.
Za lata służby dla naszej gminy, szczególne słowa podziękowania kieruję do burmistrza Ryszarda Szumowskiego. Choroba nie pozwoliła mu na dokończenie zadań, które rozpoczął. Myśmy je dokończyli, a zapoczątkowane przez niego zmiany są realizowane.
W życiu każdej gminy ważne jest to, aby budować wiele kilometrów dróg, wiele kilometrów kanalizacji, realizować inwestycje, pozyskiwać miliony z Unii Europejskiej. Niestety, niektórzy przy tym zapominają, że tak naprawdę najważniejsza jest atmosfera, w której wykonywane są te zadania. Czy mieszkańcy są razem, czy osobno? Czy są wyciągnięte dłonie, czy zaciśnięte pięści? Złość czy uśmiech? Niektórzy o tym zapomnieli, ale to już przeszłość, do której nie ma co wracać. Trzeba szybko zapomnieć o tym, co było złe. W życiu gminy jeden musi być z drugim (...). W imię tego zapraszam wszystkich do współpracy. Państwa radnych i sołtysów. Mieszkańców gminy, którzy na mnie głosowali, tych którzy głosowali na innych kandydatów, tych którzy z różnych względów nie mogli wziąć udziału w wyborach. Gminie potrzebny jest spokój i dobra atmosfera codziennej pracy. Martwi mnie, że podczas ostatniej sesji padło słowo opozycja. Dla mnie nie ma takiego podziału. Pracujmy wspólnie, rozmawiajmy, prowadźmy konstruktywną dyskusję. Tak widzę naszą współpracę (...). Szukajmy tego co nas łączy, a nie tego co dzieli. Wracam do słów prof. Leszka Kołakowskiego: „Im więcej jedności, tym więcej dobra”. (...). Niech te słowa towarzyszą nam przez całą kadencję, a wtedy wspólnie rozwiążemy wiele problemów, zrealizujemy wiele zadań. Wierząc w to, z pokorą przyjąłem tę zaszczytną funkcję (....). Wybór na burmistrza Białej Piskiej traktuję również jako dowód uznania dla moich rodziców, dziś prawie 90-letnich staruszków, emerytów, którzy wiele serca włożyli w moje wykształcenie i wychowanie. Z tego miejsca, za wybór na burmistrza Białej Piskiej serdecznie dziękuję.

W trakcie uroczystości mieszkańcy gminy, sołtysi, reprezentanci instytucji, pracownicy urzędu gratulowali burmistrzowi zwycięstwa i głośno odśpiewali "Sto lat".

Przypomnijmy, Wojciech Stępniak wygrał w II turze wyborów samorządowych (30 listopada) z Beatą Sokołowską.


Beata Smaka
pisz@gazetaolsztynska.pl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (107) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mag #1783213 | 217.99.*.* 26 lip 2015 10:55

  Boi się podejmowania decyzji

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. piękne słowa #1782859 | 83.9.*.* 25 lip 2015 14:09

  Cyt ,,służba mieszkańcom gminy,,a tym czasem książę Wojciech zaryglował się w wieży i nie ma pojęcia co się dzieje w gminie.Służbę pełni tylko dla kogo to jest pytanie?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. j23 #1777399 | 217.99.*.* 16 lip 2015 23:01

  Panie stępniak żal na taką istotę patrzeć

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. 123 #1700180 | 83.6.*.* 28 mar 2015 08:32

  Pan Burmistrz 2013 rok pisze do inwestora że 2 wiatraki będą stały za blisko,inwestor odpowiada,że jeżeli nie ma protestòw to nie szkodzi,a oni i tak już wydali tyle kasy na pomiary,CZY TO JAKAŚ KPINA PANOWIE RADNI????????

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. eco #1698947 | 217.99.*.* 26 mar 2015 15:22

  Pan Zbigniew Dąbkowski napweno zagłosuję przeciw ,to człowiek ktòry słucha mieszkańcòw,poza tym wiatraki nie dadzą miejsc pracy,a przysożą kłopotòw.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Pokaż wszystkie komentarze (107)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages