Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Powstał nowy dom opieki

2015-01-01 12:00:00 (ost. akt: 2014-12-31 13:43:34)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Już w styczniu rozpoczyna działalność nowy Środowiskowy Dom Samopomocy o zasięgu powiatowym dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Piskiej, który prowadzi Ewangelickie Stowarzyszenie BETEL w Piszu będzie zapewniał podopiecznym pobyt w godz. 7.30 – 14.30 przez pięć dni w tygodniu (poniedziałek – piątek), całodzienną opiekę, dwa posiłki dziennie w tym jeden gorący oraz usługi terapeutyczne, rehabilitacyjne, socjalne i edukacyjne. Uczestnictwo w zajęciach terapeutycznych w PŚDS w Białej Piskiej jest bezpłatne. Wnioski o skierowanie do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy można składać w Miejsko–Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Białej Piskiej. Do wniosku należy dołączyć: zaświadczenie lekarskie, wydane przez lekarza psychiatrę lub lekarza neurologa, o występujących zaburzeniach psychicznych, zaświadczenie lekarza rodzinnego o stanie zdrowia i o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach domu wraz z informacją o sprawności w zakresie lokomocji osób niepełnosprawnych fizycznie, orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, o ile osoba takie posiada. Wszelkich informacji udziela pani Agnieszka Kosakowska (ES „BETEL” pl. Daszyńskiego 12a w Piszu, tel. 87 423 22 80, 502-773-163).

red.
pisz@gazetaolsztynska.pl

Od jutra w sprzedaży. Tylko ciekawe informacje, polecam :)


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #1638894 | 83.9.*.* 19 sty 2015 08:32

  jak nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj Olu.to jest ulga dla rodziny która opiekuje się chorym.tyle w tym temacie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. obserwator #1624253 | 31.63.*.* 3 sty 2015 21:59

  Rzeczywiście ,szczególnie jedna osoba , której kadencja wreszcie się skończyła, znajdzie tam opiekę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ola #1621889 | 31.2.*.* 1 sty 2015 12:37

   cała ta nasza rzeczywistość jest strasznie smutna i przygnębiające. Powstają tylko jakieś ośrodki dla biednych, bezdomnych, a opieka społeczna jest wiodącym płatnikiem w gminie. Czym my się mamy ekscytować, co w tym wydarzeniu jest optymistycznego? Przecież prawda jest taka że z biedy ogromnej części nie rodzin nie jest stać na zapewnienie opieki nad członkiem tej rodziny i państwo musi tworzyć różne przytułki i schroniska bo inaczej skazani byliby na całkowitą poniewierkę, a część z nich leżałaby po ulicach ja wyrzucone tobołki. Prawda jest dalej taka, że ta pomoc absolutnie nie rozwiązuje niczego. Ona z roku na rok większa, a bieda i patologia rośnie. Tutaj jest strasznie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages