Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Mali poszukiwacze przygód: przepraszam, proszę, dziękuję

2015-02-19 23:32:01 (ost. akt: 2015-02-20 11:35:05)

Autor zdjęcia: Monika Murawska-Ślęzak

Podczas zabaw panowała pełna uśmiechu i życzliwość atmosfera. Odświeżyliśmy i poznaliśmy na nowo wielką moc „Magicznych słów – przepraszam, proszę, dziękuję”.

Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej przystąpiło do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, którego inicjatorem jest miesięcznik „Bliżej przedszkola”. Jest to projekt wspomagający realizację i osiągnięcie celów wychowania przedszkolnego.

„POSZUKIWACZE PRZYGÓD” to wspólna nazwa dla 8 „małych” projektów przedszkolnych obejmujących różne obszary podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Projekt będzie realizowany od 10 lutego do 19 czerwca 2015 roku.

Przedszkole jest miejscem, w którym w sposób naturalny kształtujemy i doskonalimy umiejętności społeczne. Świetną okazją do utrwalenia treści z zakresu przyjaznych i akceptowanych postaw oraz zachowań wobec innych ludzi były działania, które podjęliśmy w ostatnim karnawałowym tygodniu. Dzieci uczestniczyły między innymi: w przedstawieniu teatralnym pt. „Bajka o rybaku i złotej rybce”, zajęciach „Ważne słowa”, obchodziły Tłusty Czwartek i Walentynki.

Przedszkolacy podczas przedstawienia, zajęć, wspólnych zabaw i uroczystości poznawali wartość, znaczenie przyjaźni, miłości, szacunku dla innych ludzi oraz tradycji. Nawiązywali kontakty z rówieśnikami, co sprawiło, że uczyli się form zachowania w trakcie różnych wydarzeń oraz pełnienia określonych ról społecznych. Oprócz tego dzieci rozwijały umiejętność współpracy, efektywnej komunikacji oraz poczucie odpowiedzialności grupowej. Podczas zabaw panowała pełna uśmiechu i życzliwość atmosfera. Odświeżyliśmy i poznaliśmy na nowo wielką moc „Magicznych słów – przepraszam, proszę, dziękuję”.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: miejskieprzedszkole

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages