Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Jak polubić matematykę, czyli "Opowieści z Krainy Liczb"

2015-03-08 13:06:36 (ost. akt: 2015-03-08 13:17:45)

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie w Białej Piskiej

Przedszkolaki z Białej Piskiej biorą udział w zajęciach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Poszukiwacze Przygód".

Dzieci z Miejskiego Przedszkola w Białej Piskiej uczestniczą w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Poszukiwacze Przygód", zainicjowanym przez miesięcznik "Bliżej przedszkola". Projekt składa się z 8 części. Zajęcia w ramach drugiego z kolei, małego projektu: „Opowieści z Krainy Liczb” były realizowane w ostatnim tygodniu lutego pod hasłem: „Chciałbym być matematykiem”.

Przez cały tydzień nauczycielki stwarzały warunki do rozwijania umiejętności liczenia, mierzenia długości i objętości, rozpoznawania figur geometrycznych, posługiwania się pojęciami matematycznymi w czasie różnych zabaw, ćwiczeń i codziennych sytuacjach. W tym samym tygodniu w przedszkolu obchodziliśmy również "Dzień Biały – czyli dzień Mleka i jego przetworów".

Przyniesione przez dzieci z domu ulubione produkty mleczne wykorzystaliśmy nie tylko do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych, ale także do utrwalania umiejętności przeliczania elementów i porównywania liczebności zbiorów, posługiwania się liczbami w aspektach kardynalnym i porządkowym, mierzenia objętości cieczy przy zastosowaniu takiej samej miary.

Tylko ciekawe informacje
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: miejskieprzedszkole

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages