Mistrz do końca trzymał formę. Na drugim i trzecim miejscu bez zmian

2015-04-13 14:00:00(ost. akt: 2015-04-14 09:10:13)

Autor zdjęcia: Archiwum Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Chociaż część kibiców liczyła na emocje i przetasowania na podium ostatnia kolejka Gminnej Ligi Piłki Siatkowej przebiegła zgodnie z planem.
Mające szanse na wicemistrzostwo Derby bez większych problemów ograło w piątkowe (10 kwietnia) popołudnie Specjal. Outsider tabeli próbował nawiązać wyrównaną walkę jedynie w drugim secie. W rezultacie trzecia drużyna tabeli na chwilę awansowała na drugie miejsce. Zostałaby na nim do końca, gdyby nie znakomita forma graczy Dream Teamu. Zawodnicy tej drużyny imponowali grą w ataku i obronie. Ekipa OSP nie potrafiła znaleźć recepty na skuteczne ataki, mocne zagrywki i szczelny blok rywali. Pierwszego seta strażacy przegrali do 9, w kolejnych ugrali odpowiednio o trzy i cztery oczka więcej. Na wysokości zadania stanęła też najlepsza drużyna rozgrywek - Nauczyciele. Mimo zapewnionego wcześniej tytułu mistrzostwie nie zlekceważyli swojego ostatniego rywala- Nadleśnictwo Drygały. Zagrali na pełnych obrotach, dlatego rozstrzygnęli mecz w trzech setach. Nieco później zwycięzcy trwającej od stycznia ligi odebrali okolicznościowy puchar. Dobra postawa zespołu zaowocowała wyróżnieniem indywidualnym dla Marcina Brodowskiego, który został wybrany MVP Gminnej Ligi Piłki Siatkowej. Dekorację, podobnie jak wcześniejsze mecze, można było zobaczyć w Publicznym Gimnazjum w Białej Piskiej.