Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Projekt edukacyjny piskich licealistów

2015-09-15 09:00:31 (ost. akt: 2015-09-15 08:52:33)

Autor zdjęcia: Archiwum

Wincenty Witos jest jednym z najbardziej znanych polskich polityków. W tym roku minie 70 lat od jego śmierci. Imię Witosa nosi jedna z największych ulic w Białej Piskiej.

W piątek (11 września) młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 w Piszu przekazała mieszkańcom broszurki o patronie ich ulicy. 190 książeczek trafiło do skrzynek pocztowych lub zostało przekazanych osobiście. Akcja została przeprowadzona w ramach projektu "Patroni naszych ulic" Instytutu Pamięci Narodowej.

opr.red.
pisz@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pioter #1967751 | 78.11.*.* 3 kwi 2016 20:02

  Nie z gryzącym sarkazmem, raczej z żałosnym sarkazmem, Pisz nigdy nie był miasteczkiem niemieckim,takim miasteczkiem był Johannisburg. Trudno wyrzucić z pamięci historycznej ,że takie miasteczko istniało, że miało mieszkańców którzy przez lata tworzyli w nim firmy,sklepy,szkoły,tworzyli zycie tego miasta,że byli i żyli w nim również żydzi i mieli swój wkład w historię miasta.To tak samo jakbyś mówił,że pamięc o polakach w przedwojennym Wilnie,czy Lwowie nie jest ważna dla historii tych miast. Pisz jako miasto polskie,powstałe po wojnie ma swoją historię która zaczyna się nie w 1945 roku ale wiele wieków wcześniej bo nie możnaa traktować historii wybiórczo,ale jako ciągłość zdarzeń na danym terenie czy to w skali mikro,czy makro,więc warto żeby mieszkańcy wiedzieli,że mieszkali tu nie tylko mazurzy,narodowości niemieckiej,ale również żydzi narodowości niemieckiej

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Prorok_ #1815155 | 94.42.*.* 15 wrz 2015 14:58

  Tak trzymać. Pochwalam. Nie bierzcie przykładu z tych, którzy szukali w Piszu śladów dawnych niemieckich obywateli żydowskiego pochodzenia. Nie byli to bowiem obywatele państwa żydowskiego, bo wtedy takie nie istniało. Nie byli to też obywatele państwa polskiego, z tego względu, ze Pisz był miasteczkiem niemieckim. Pamiętajcie o polskich patriotach jak Witos a jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o Żydach, to zamiast oglądać jakieś filmy poczytajcie co pisał o nich choćby znany, znakomity pisarz, autor „Lalki” - Bolesław Prus. Oto co można przeczytać: „Dziwna rzecz! Od kilkunastu lat z gryzącym sarkazmem odzywam się o książkach, szlachcie, o naszych kupcach i rzemieślnikach, o niemieckich przemysłowcach, a przecież nikt z tych panów nie oskarżał mnie o złość, o rozszerzanie przesądów i szerzenie nienawiści. Lecz gdy pierwszy raz potrąciłem o stanowisko Żydów, zaraz mi zrobiono wojnę ". Jak widać tak zwane „szerzenie nienawiści” to argument znany już nie od lat a od wieków. Nie dajmy się temu.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages