Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Ochotnicza Straż Pożarna w Białej Piskiej ma już 70 lat!

2015-09-21 09:24:53 (ost. akt: 2015-09-21 10:37:27)
Wspólne zdjęcie na pamiątkę jubileuszu

Wspólne zdjęcie na pamiątkę jubileuszu

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" - tą maksymą kierują się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Piskiej każdego dnia i w każdym swoim działaniu. W sobotę (19 września) w Białej Piskiej odbyły się uroczyste obchody 70-lecia tej jednostki.

Rozpoczęła je Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Boboli, którą celebrował ks.biskup Romuald Kamiński - biskup pomocniczy ełcki. Bezpośrednio po Mszy Świętej uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta na plac przed budynkiem remizy. Tam odbyła się główna część sobotnich uroczystości. Udział w niej wzięli strażacy, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, parlamentarzyści, mieszkańcy oraz zaproszeni goście. Były okolicznościowe wystąpienia i honorowe odznaczenia dla zasłużonych druhów, podziękowania za ich poświęcenie i trud codzienny oraz życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

— Serdecznie dziękuję za wykazywanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy oraz za trud i zaangażowanie. Życzę, by wysiłek, który podejmujecie dla ratowania bliźnich i ich mienia, był zawsze źródłem satysfakcji i powodem do dumy. Pamięcią obejmujemy również naszych weteranów, którzy są przykładem poświęcenia i godnego służenia pomocą potrzebującym. Z dużą radością spoglądamy na naszą strażacką młodzież, która w naszym środowisku kształtuje życiowe postawy i poczucie społecznego obowiązku. Szczególne gorące życzenia wszelkiego dobra kieruję do rodzin strażaków i ich bliskich, wspierających nas w służbie i działalności społecznej. Życzę wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i szczęścia osobistego. Niech św. Florian otacza Was swoją opieką podczas wypełniania strażackiej powinności — zwrócił się do strażaków-ochotników Gerard Józef Marchwicki, prezes Zarządu M-G ZWOSP RP w Białej Piskiej.

Multimedialny pokaz, uroczysty obiad oraz, jak na jubileusz przystało, okazjonalny tort i strażacka biesiada zwieńczyły sobotnią uroczystość.

e.ż.
pisz@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gol #1951781 | 83.6.*.* 12 mar 2016 13:28

  Piska straż nie ma co robić a my opłacamy tyle osób.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ulala teroryska #1823446 | 83.9.*.* 27 wrz 2015 09:28

  Nikt jej nie cierpi w pracy zachowuje się arogancko jest paskudna

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ulala terorysta #1823443 | 83.9.*.* 27 wrz 2015 09:22

  W pracy jej nie cierpią majo jej dość ale ma jakiś układ bo dawno by się jej pozbyli

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. qwerty #1820287 | 91.145.*.* 22 wrz 2015 20:00

  Konopka z Orzechowskim byli... co za niespodzianka...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages