Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Dzielnicowy zorganizował koncert charytatywny dla Wiktorka i Oli z Pisza

2017-05-08 08:00:29 (ost. akt: 2017-05-08 08:11:19)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, mł. asp. Adam Trzonkowski zaangażował się w działalność charytatywną. Stara się pomóc rodzinie z Pisza, która wychowuje dwoje ciężko chorych dzieci.

To 3-letni Wiktor i niespełna roczna Oleńka Wróblewscy. Oboje cierpią na wiele schorzeń. Od urodzenia wymagają intensywnej, ale bardzo kosztownej rehabilitacji oraz ciągłego leczenia w wielu poradniach specjalistycznych, co jest bardzo kosztowne.

Chcąc pomóc tej rodzinie mł. asp. Adam Trzonkowski rozpoczął od zbierania nakrętek od butelek. Zaangażował do tego nie tylko kolegów z komisariatu, ale także szkoły na terenie gminy, które bardzo aktywnie włączyły się do akcji.

Kolejnym krokiem dzielnicowego było zorganizowanie koncertu charytatywnego. Impreza odbyła się wczoraj (7 maja) w Białej Piskiej. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców tego miasta, jak i okolic. Wśród gości nie zabrakło burmistrza Białej Piskiej - Wojciecha Stępniaka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Piszu - mł. insp. Radosława Drach.

Adam Trzonkowski zadbał o to, by na festynie nie zabrakło atrakcji dla osób w różnym wieku. Stąd prezentacja sprzętu strażackiego, rolniczego oraz pokaz sztuk walk rycerskich. Nie zabrakło także niespodzianek przygotowanych przez Nadleśnictwo Drygały.

Swoje stoisko wystawili także policjanci. Najmłodsi mogli zobaczyć i wejść do radiowozu. Dzieciom bardzo podobało się siadanie za kierownicą policyjnego auta i włączanie sygnałów dźwiękowych. Najmłodsi mieli też możliwość przymierzenia prawdziwych kajdanek oraz zobaczenia i potrzymania policyjnej pałki. Korzystając z okazji funkcjonariusze rozdawali opaski odblaskowe najmłodszym, a ich rodzicom kamizelki.

Podczas festynu trwały również licytacje. Do wylicytowania były między innymi płyty z autografami gwiazd. Podczas imprezy można też było dobrze zjeść. Główną atrakcją były koncerty zespołów disco polo.

Mł. asp. Adam Trzonkowski dołożył wielu starań, aby zorganizować ten koncert. Udało mu się to przy współpracy wielu życzliwych osób, dla których najważniejszym było osiągnięcie celu - zebranie jak największych środków na leczenie Wiktorka i Oleńki.

KPP Pisz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages