Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Trwa zbiórka pieniędzy dla pogorzelców z Rudy

2017-06-09 14:50:00 (ost. akt: 2017-06-09 12:05:23)
Bez naszej pomocy pogorzelcom z Rudy trudno będzie wrócić do swoich mieszkań

Bez naszej pomocy pogorzelcom z Rudy trudno będzie wrócić do swoich mieszkań

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Około 8 tys. złotych udało się do tej pory zebrać na rzecz pogorzelców z Rudy. Przypomnijmy, cztery rodziny straciły w majowym pożarze cały dorobek swojego życia. Poszkodowani marzą o jak najszybszym powrocie do swoich mieszkań. Niestety, wciąż brakuje pieniędzy na remont budynku.

— Z całego serca dziękujemy za każdą pomoc i każdą złotówkę — mówi Milena Romanowska, jedna z poszkodowanych. — Jak na razie nadal musimy czekać z rozpoczęciem remontu. Zgłosiła się już do nas jedna z firm, która zaoferowała nam przeprowadzenie remontu po kosztach. Niestety, nie mamy materiałów budowlanych.
Pogorzelcy przyznają, że budowa nowego dachu jest dla nich priorytetem. Drewno już jest. Podarował je poszkodowanym rodzinom anonimowy darczyńca. Brakuje jeszcze całej reszty.
Pożar w Rudzie poruszył wiele osób. Niemal natychmiast ruszyła zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanych rodzin. Ks. Piotr Sulewski, proboszcz parafii w Drygałach udostępnił parafialne konto, na które można wpłacać pieniądze. Podczas mszy św. udało się zebrać aż 3,5 tys. zł. Na konto wpłynęło już 4,5 tys. zł. Ale to wciąż kropla w morzu potrzeb. Przypomnijmy, pożar doświadczył zarówno młode małżeństwa z małymi dziećmi, jak i starszych mieszkańców, którzy całe życie ciężko pracowali.

O losie pogorzelców z Rudy pisaliśmy Tutaj


Można pomóc pogorzelcom z Rudy, wpłacając pieniądze na nr konta: 03 9364 0000 2003 0001 0924 0001 Bank Spółdzielczy Ruciane Nida, Oddział w Orzyszu Dane do przelewu: Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Drygałach Drygały, ul. Sienkiewicza 3 12-230 Biała Piska. Koniecznie z dopiskiem: dla pogorzelców z Rudy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages