środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Szef NATO odwiedził żołnierzy z Batalionowej Grupy Bojowej

2017-08-25 21:22:37 (ost. akt: 2017-08-25 22:50:50)
(z lewej) Jens Stoltenberg, szef NATO oraz Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej

(z lewej) Jens Stoltenberg, szef NATO oraz Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej

Autor zdjęcia: Beata Smaka

- To historyczny dzień, ponieważ po raz pierwszy w historii, NATO rozlokowuje jednostki wielonarodowej grupy bojowej w tej części Sojuszu, właśnie w Polsce, po to, aby Sojusz mógł się przystosować i był gotowy do coraz szybciej zmieniającej się sytuacji na arenie międzynarodowej – powiedział Jens Stoltenberg.

Szef NATO wraz z Antonim Macierewiczem, ministrem obrony narodowej, odwiedzili dziś (25 sierpnia) żołnierzy z Batalionowej Grupy Bojowej, którzy od kwietnia stacjonują w Bemowie Piskim.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg podczas dzisiejszej wizyty podkreślał, że Batalionowa Grupa Bojowa ma istotne znacznie, bo jest symbolem międzynarodowej zdolności do odstraszania. - Ten element międzynarodowego wymiaru współpracy jest wyjątkowy, ponieważ wysyła jasny sygnał do wszystkich potencjalnych adwersarzy, że atak na jednego sojusznika spotka się z odpowiedzią wszystkich sojuszników. I o to też chodzi w 5. punkcie traktatu waszyngtońskiego, który stanowi podstawę Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jeden za wszystkich. Wszyscy za jednego. I to widzimy na przykładzie Batalionowej Grupy Bojowej, która rozlokowana jest między innymi w Polsce – mówił sekretarz generalny NATO.

- Wolność i niepodległość nie przychodzą za darmo. Polska wie to szczególnie, ze względu na swoją historię. Dlatego też tak istotne są inwestycje w sektorze bezpieczeństwa, które zwiększają nasze poczucie bezpieczeństwa w danym kraju po to, abyśmy mogli cieszyć się tą wolnością i niepodległością – stwierdził Jens Stoltenberg .

Na zakończenie szef NATO podziękował za inwestycje realizowane przez Polskę, które mają kluczowe znaczenie dla Sojuszu. Zwrócił się również do żołnierzy: - Chciałbym podziękować za wasze zaangażowanie, wytrwałość i przede wszystkim za służbę. Dzięki niej możemy żyć w pokoju, a NATO może zwiększać swoje zdolności do obrony i odstraszania – powiedział Jens Stoltenberg.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages