Niedziela, 22 października 2017. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Tłumy na inauguracji Sportowego Roku Szkolnego

2017-09-30 18:49:50 (ost. akt: 2017-10-02 18:59:07)

Autor zdjęcia: Piotr Strzyżewski

28 września 2017 r. na stadionie miejskim w Białej Piskiej odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkół z terenu gminy Biała Piska będące Inauguracją Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018.

Organizatorami zawodów była Gmina Biała Piska – Urząd Miejski w Białej Piskiej pod honorowym patronatem Pana Burmistrza Wojciecha Stępniaka, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Białej Piskiej oraz Szkoła Podstawowa w Białej Piskiej.

Do sportowych zmagań stawiły się reprezentacje wszystkich szkół z terenu gminy. Najmłodszych reprezentowało Publiczne Przedszkole w Białej Piskiej, starszych sportowców reprezentacje szkół podstawowych z Białej Piskiej, Drygał, Bemowa Piskiego, Skarżyna, Kumielska oraz Kożuch. Najstarsi reprezentowani byli przez drugą i trzecią klasę gimnazjum z Białej Piskiej i Drygał oraz Zespół Szkół nr 1 w Białej Piskiej.

W zawodach wzięło udział blisko 600 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach biegowych takich jak :bieg na 200 m, 400 m,
600 m, 800 m, 1000 m oraz 1500 m. Starsze roczniki rywalizowały również
w skoku w dal i rzucie piłeczką palantową.

Oprócz medali dla startujących zawodników, które wręczał Zastępca Burmistrza Białej Piskiej Pan Andrzej Braun, można było skosztować pysznej grochówki.

Wyniki poszczególnych konkurencji:
Bieg na 200 m kl. „0” dziewczęta:
1. Amelia Maciuk
2. Magda Zawadzka
3. Agata Lemańska

Bieg na 200 m kl. „0” chłopcy:
1. Olaf Jackiewicz
2. Błażej Nowicki
3. Filip Sobiech

Bieg na 200 m kl. „I” dziewczęta:
1. Maja Modzelewska
2. Oliwia Żyłowska
3. Aneta Mikulska

Bieg na 200 m kl. „I” chłopcy:
1. Maciej Lelewski
2. Mikołaj Grygorowicz
3. Fabian Dałcz

Bieg na 400 m kl. „II” dziewczęta:

1. Julia Gentek
2. Klaudia Synowczyk

Bieg na 400 m kl. „II” chłopcy:
1. Tomasz Truszkowski
2. Daniel Chaberek
3. Dominik Jarząbek

Bieg na 400 m kl. „III” dziewczęta:
1. Nadia Antoniak
2. Wiktoria Skrodzka
3. Ala Albińska

Bieg na 400 m kl. „III” chłopcy:
1. Piotr Radzikowski
2. Wiktor Rybicki
3. Kacper Karwowski ex aequo Mateusz Sitek

Bieg na 600 m kl. „IV” dziewczęta:
1. Julia Bagińska
2. Maja Wrotniak
3. Nikola Piasecka

Bieg na 600 m kl. „IV” chłopcy:
1. Aleksander Gajewski
2. Bartek Nitkiewicz
3. Mateusz Zduńczyk

Bieg na 600 m kl. „V” dziewczęta:
1. Maja Czartoryjska
2. Nikola Zamojska
3. Kinga Piasecka

Bieg na 800 m kl. „V” chłopcy:
1. Karol Cygan
2. Arkadiusz Świderski
3. Dawid Konert

Bieg na 600 m kl. „VI” dziewczęta:
1. Alicja Ciszewska
2. Klaudia Nieszała
3. Magdalena Brozio

Bieg na 800 m kl. „VI” chłopcy:
1. Kacper Wądołowski
2. Damian Grosfeld
3. Mariusz Grzybowski

Bieg na 800 m kl. „VII” dziewczęta:
1. Wiesława Osowiecka
2. Wiktoria Grabowska
3. Oliwia Zamojska

Bieg na 1000 m kl. „VII” chłopcy:
1. Julian Wrotniak
2. Rafał Biedrzycki
3. Patryk Karwowski

Bieg na 800 m gimnazjum dziewczęta:
1. Aleksandra Chaberek
2. Dominika Łuba
3. Oliwia Florczyk

Bieg na 1000 m gimnazjum chłopcy:
1. Martyn Potaś
2. Adam Bagiński
3. Kacper Ruszczyk

Bieg na 1000 m szkoła średnia dziewczęta:

1. Monika Kobylińska
2. Karolina Niedźwiedzka
3. Weronika Andrzejewska

Bieg na 1500 m szkoła średnia chłopcy:
1. Damian Brzózko
2. Jacek Kalwejt
3. Przemysław Niecikowski

Rzut piłeczką palantową kl. „IV” dziewczęta:
1. Julia Bagińska 25 m
2. Maja Ostrowska 22 m
3. Nikola Piasecka 19 m

Rzut piłeczką palantową kl. „IV” chłopcy:
1. Jan Konopka 26 m
2. Jakub Radkiewicz 25 m
3. Kacper Skrodzki 23 m

Rzut piłeczką palantową kl. „V” dziewczęta:

1. Katarzyna Antoniak 31 m
2. Wiktoria Szymborska 25 m
3. Angelika Chmielewska 23 m

Rzut piłeczką palantową kl. „V” chłopcy: (po dogrywce)
1. Oliwier Wesołowski 33 m
2. Arkadiusz Świderski 33 m
3. Mateusz Zduńczyk 33 m

Skok w dal kl. „VI” dziewczęta:
1. Magdalena Brozio 386c m
2. Kinga Grygorowicz 380 cm
3. Klaudia Wysocka 370 cm

Skok w dal kl. „VI” chłopcy:
1. Damian Grosfeld 460 cm
2. Kacper Wądołowski 388 cm
3. Piotr Gentek 379 cm

Skok w dal kl. „VII” dziewczęta:
1. Wiktoria Grabowska 376 cm
2. Daria Wysocka 360 cm
3. Julia Kołdys 320 cm

Skok w dal kl. „VII” chłopcy:
1. Kacper Sierzputowski 480 cm
2. Rafał Biedrzycki 419 cm
3. Julian Wrotniak 418 cm

Skok w dal gimnazjum dziewczęta:
1. Oliwia Karwowska 390 cm
2. Amelia Szczech 361 cm
3. Angelika Piasecka 353 cm

Skok w dal gimnazjum chłopcy:
1. Kacper Ruszczyk 522 cm
2. Adam Bagiński 482 cm
3. Jakub Wilczewski 478 cm

Skok w dal szkoła średnia dziewczęta:
1. Kamila Niedźwiecka 496 cm
2. Monika Kobylińska 380 cm
3. Weronika Andrzejewska 356 cm

Skok w dal szkoła średnia chłopcy:
1. Mateusz Grenda 507 cm
2. Przemysław Niecikowski 460 cm
3. Dawid Sierzputowski 460 cm
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages