Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Bili rekord Guinnessa

2017-10-18 12:23:49 (ost. akt: 2017-10-18 12:47:46)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Drygałach

Po raz kolejny uczniowie z Białej Piskiej wzięli udział w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca.

Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

W 2016 roku udział w próbie zdeklarowało ponad 85 000 osób w całej Polsce. W największej lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej uczestniczyło łącznie 16 557 osób. W całym wydarzeniu wzięło udział 66 745.

Akcję w Białej Piskiej zorganizowała 16 października nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki - Magda Gentek.
W szkoleniu brało udział 401 uczestników w tym 151 uczniów szkoliło się w części praktycznej.

W Szkole Podstawowej w Drygałach w ciągu pół godziny 60 osób (reprezentanci klas 5a, 5b, 7, 2a Gimnazjum oraz 3b Gimnazjum razem z paniami Anitą Kucharską-Bigielis, Katarzyną Zielińska oraz Martą Ożarowską) brało udział w jednoczesnej RKO.
- Jesteśmy dumni z naszych uczniów, z ich wiedzy, chęci uczestnictwa w tak ważnych wydarzeniach oraz ze świadomości jak ważne są umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - mówią nauczyciele.

W organizację wydarzenia w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej włączyły się: ADD MED, Mers Med., WOPR, PASIR Pisz, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Piszu.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages