Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Świąteczna strzelanina na hali w Białej Piskiej. Zdjęcia!

2017-11-13 15:55:57 (ost. akt: 2017-11-13 16:10:54)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

FUTSAL/// Druga kolejka Amatorskiej Gminnej Ligi Piłki Nożnej w Białej Piskiej ewidentnie obfitowała w bramki. Kibice mogli podziwiać aż 47 goli w 5 meczach!

Wszystko wskazuje na to, że ekipa organizatorów AGLPN ponownie stanęła na wysokości zadania. Skompletowanie nie tylko tak licznego, ale i widowiskowo grającego grona piłkarzy nie należy do rzeczy łatwych. W Białej Piskiej wydają się mieć jednak na to odpowiednią receptę.

Pierwszą futbolową ucztę kibicom zaserwowali 10 listopada Wypompowani i KKS Mazur. Ledwie zdążył wybrzmieć inauguracyjny gwizdek arbitra, a futbolówka już załopotała w siatce. Wypompowani, po ostatnim triumfie nad Spartą, przystąpili do walki pełni wiary w zwycięstwo.

I w zasadzie zrobili naprawdę wiele, by sięgnąć po kolejne 3 punkty: trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Damian Kazimierski, a po bramce dorzucili Hubert Ciborowski i Dawid Ekstowicz. Ekipa Mazura zachowała jednak więcej motywacji w końcowych minutach meczu, kompletując 6 goli (2x Szymon Czupryński, 2x Hubert Serowik, Dawid Kozioł, Damian Prusinowski), w międzyczasie dostając dodatkowo od rywali prezent w postaci trafienia samobójczego, dzięki któremu spotkanie zakończyło się wynikiem 5:7.

W następnym pojedynku zespół Agrocentrum (jeden z głównych faworytów rozgrywek) podjął piłkarzy Sparty Biała Piska. I "Spartanie" urządzili rywalom wprawdzie "minimalistyczną bitwę pod Termopilami", walcząc ambitnie do samego końca, lecz ostatecznie przegrali 4:0 (2x Mateusz Grenda, Janusz Strogonowski, Jarosław Łepkowski), choć mieli kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki honorowej.

Niedawni liderzy, Mar-Mir Profil, chwilę później zmierzyli się z Orkanem Drygały. I trzeba przyznać, że był to kolejny orkan, który w ostatnim czasie narobił na Mazurach sporo zamieszania. Dwukrotnie na listę strzelców po stronie Drygał wpisywał się Karol Szymanowski, jednokrotnie Przemysław Niecikowski. Mar-Mir Profil to jednak ekipa "starych halowych wyjadaczy", która wiedziała jak radzić sobie w sytuacji kryzysowej: dwukrotnie podkreślił to na tablicy wyników Cezary Wesołowski, a trzecie trafienie dorzucił do kompletu były trener seniorów Mazura Pisz - Adam Ożarowski. Wynik 3:3 nie był tragedią dla żadnej ze stron, ale i żadnej z nich nie satysfakcjonował.

To, co wydarzyło się na parkiecie chwilę później, z pewnością na długo pozostanie w pamięci kibiców. Pat-Rol rozgromił 11:3 UKS WKS, a DS Beniaminek uczynił podobny "zaszczyt" zespołowi Tylko Mezgot, wygrywając 1:10.

Więcej informacji w najbliższym, piątkowym numerze Gazety Piskiej.
http://m.wm.pl/2017/11/orig/tabela2-427890.jpg

17.00 – Wypompowani – KKS Mazur 5:7
Kazimierski Damian 3, Ciborowski Hubert, Ekstowicz Dawid – Czupryński Simon 2,
Serowik Hubert 2, Kozioł Dawid, Prusinowski Damian, sam.
ż.k. – Prusinowski Damian (KKS Mazur)

17.30 – Agrocentrum – Sparta Biała Piska 4:0
Grenda Mateusz 2, Strongowski Janusz, Łepkowski Jaros ław
ż.k. – Łepkowski Jarosław (Agrocentrum)

18.00 – Mar-Mir Profil – Orkan Drygały 3:3
Wesołowski Cezary 2, Ożarowski Adam – Szymanowski Karol 2, Niecikowski Przemysław
ż.k. – Karwowski Piotr (Orkan Drygały)

18.30 – Pat-Rol – UKS WKS 11:3
Romanowski Krzysztof 4, Melka Karol 2, Brodowski Damian 2, Melka Kamil, Świderski Kamil, Świderski Krzysztof – Czajkowski Marcin 2, Kalwejt Jacek

19.00 – Tylko Mezgot – DS Beniaminek 1:10
Lisiecki Szymon – Grądziel Dawid 3, Zajkowski Gebriel 3, Hałaburda Patryk 2, Modzelewski Wojciech 2
ż.k. – Strongowski Grzegorz (Tylko Mezgot)

Pauza: AS Budchal Team

Liderzy strzelców po II kolejce:

6 bramek: Zmiarowski Paweł (MAR – MIR PROFIL), Grądziel Dawid (DS BENIAMINEK), Kazimierski Damian (WYPOMPOWANI)

Kartki:
1 żółta kartka:
- (DS BENIAMINEK) Sztachański Miłosz
- (ORKAN DRYGAŁY) Szymanowski Karol, Karwowski Piotr
- (AGROCENTRUM) Łepkowski Jarosław
- (TYLKO MEZGOT) Strongowski Grzegorz
- (KKS MAZUR) Prusinowski Damian

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages