Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Tydzień patriotyczny w Miejskim Przedszkolu w Białej Piskiej

2017-11-19 09:09:15 (ost. akt: 2017-11-19 09:12:46)

Autor zdjęcia: Monika Murawska-Ślęzak

"Kocham mój kraj”. Pod takim hasłem upłynął w Miejskim Przedszkolu w Białej Piskiej Tydzień Patriotyczny. Podczas podejmowanych działań dzieci poznawały historię naszej Ojczyzny, jej symbole i najważniejsze dla Polski miejsca oraz wydarzenia.

Kształtowanie postawy patriotycznej zaczęliśmy od ukazania piękna najbliższego otoczenia. Podczas spacerów i wycieczek dzieci odwiedzały ważne miejsca w swoim rodzinnym miasteczku – Białej Piskiej, między innymi zapaliły znicze przy Pomniku Poległych Żołnierzy Podlaskiej Brygady Kawalerii oraz obelisku poświęconemu pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Przedszkolacy słuchali legend, opowiadań oraz wierszy o Polsce, a reprezentanci najstarszych grup, wzięli udział w XVI edycji gminnego konkursu recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie", organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Dzieci mają bogaty zasób wiedzy ogólnej, wiedzą jak wygląda flaga i godło, rozpoznają oraz śpiewają Hymn Polski.

We wszystkich przedszkolnych galeriach prac plastycznych pojawiły się prace inspirowane symbolami narodowymi, którymi udekorowano także przedszkolne hole. Szczególną dekorację stanowiła wystawa prac plastycznych zorganizowana w ramach przedszkolnego konkursu, w którym wzięli także udział rodzice naszych podopiecznych.

W piątek 10 listopada odbyło się podsumowanie tygodnia. W przededniu Święta Niepodległości wszyscy przybyli do przedszkola w ubraniach koloru biało – czerwonego. Wychowawczynie przypięły dzieciom wykonane podczas zajęć biało – czerwone kokardy.

Zwieńczeniem tygodnia patriotycznego w naszej placówce był I Przedszkolny Koncert Piosenki Patriotycznej z okazji Święta Niepodległości, podczas którego dzieci 5 i 6-letnie z grup: "Misie, "Iskierki”, "Tygryski”, "Biedronki” oraz "Kropelki” zaprezentowały kolegom umiejętności wokalne oraz recytatorskie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: miejskieprzedszkole

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages