Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Znicz wciąż płonie talentami i wygranymi

2017-11-20 20:33:03 (ost. akt: 2017-11-21 12:38:32)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

FUTSAL/// Choć seniorzy Znicza już zakończyli rundę jesienną (i to na fotelu lidera IV ligi), to ich młodsi koledzy wciąż dbają o dobre piłkarskie imię Białej Piskiej.

Podopieczni Rafała Żbikowskiego, którzy również powodzeniem zakończyli sezon ligowy, nie zwalniają tempa. 18 listopada młodzi piłkarze (rocznik 2005 i młodsi) wyruszyli do Ełku, by wziąć udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej "Piłkarskie Talenty". Wraz z nimi stanęło w sobotę do boju 8 innych drużyn z regionu: pięć reprezentacji gospodarzy (po dwie ekipy Rony 03 Ełk i Talentów Ełk, a także miejscowy MKS), dwie załogi z Grajewa (MOSiR i Warmia) oraz Mamry Giżycko.

- Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, z których dwie najlepsze awansowały następnie do tzw. grupy złotej. Pozostali również pozostawali w grze, lecz już tylko w grupie srebrnej - mówi trener Rafał Żbikowski.

Piłkarskich młodych talentów z Białej Piskiej nie interesowało jednak srebro. Celem było zwycięstwo i zmierzali pewnie do jego osiągnięcia już od pierwszego meczu.

W pierwszej fazie rozgrywek Znicz pokonał (0:2) główne siły Rony 03 Ełk, a w następnie ograł MOSiR Grajewo (4:2) oraz Talenty Ełk (4:0). W grupie złotej również nikt nie był w stanie zatrzymać podopiecznych trenera Żbikowskiego. Wyższość Białej Piskiej musiał więc uznać drugi zespół Rony 03 Ełk (2:0), MKS Ełk (1:0), a na końcu - po raz kolejny, w rewanżu - pierwsza drużyna Rony (1:2).

Tym samym młodzi piłkarze z Białej Piskiej zdobyli 1. miejsce, jednocześnie zachowując status niepokonanych. Drużynowe złoto nie było jednak jedynym trofeum, które przywieźli ze sobą do domu. Na specjalne odznaczenie w oczach organizatorów zasłużył strzegący bramki Znicza Piotr Gentek, na którego konto trafiła statuetka dla najlepszego golkipera turnieju oraz nagroda rzeczowa.
http://m.wm.pl/2017/11/orig/piska-429585.jpg
Klasyfikacja końcowa turnieju "Piłkarskie Talenty":
1. Znicz Biała Piska,
2. MKS Ełk,
3. Rona 03 Ełk I,
4. Rona 03 Ełk II,
5. MOSiR Grajewo,
6. Warmia Grajewo,
7. Talenty Ełk I,
8. Talenty Ełk II,
9. Mamry Giżycko.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages