Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

„Serce i dusza wolontariusza” – warsztaty dla członków Szkolnych Kół Caritas w Białej Piskiej

2017-11-30 14:10:35 (ost. akt: 2017-11-30 14:03:52)

Autor zdjęcia: Archiwum

W czwartek 30 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej odbyły się warsztaty, w których wzięli udział członkowie Szkolnego Koła Caritas. Spotkanie nt. „Serce i dusza wolontariusza” poprowadził ks. dr Ryszard Sawicki, wicedyrektor Caritas Diecezji Ełckiej ds. formacji i wolontariatu.

Kapłan przybył do młodych wolontariuszy na zaproszenie dzieci i młodzieży oraz grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły. Spotkanie zorganizowała p. Beata Zapolska – opiekun SKC we współpracy z p. Katarzyną Sawicką. Warsztaty odbyły się w dwóch grupach wiekowych: grupie starszej liczącej ok. 50 osób (klasy IV-VII) i grupie młodszej liczącej ok. 40 osób (klasy III – kandydaci na wolontariuszy).
Tematyka spotkania poświęcona była specyfice chrześcijańskiego wolontariatu, jego ewangelicznym inspiracjom i nauczaniu Kościoła odnośnie czynnej miłości bliźniego. Prowadzący warsztaty podkreślał, że oprócz prowadzonych akcji charytatywnych, konieczna jest również „formacja serca i duszy młodych wolontariuszy”. Nie zabrakło też przykładowych form aktywności woluntarystycznej SKC. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Białej Piskiej wyróżniają się niezwykłą aktywnością i kreatywnością. Mają głowy pełne pomysłów, oczy wypatrujące potrzebujących, serca pełne życzliwości, ręce chętne do pracy i nogi gotowe do spieszenia z pomocą. Młodych wolontariuszom z Białej Piskiej życzymy serc przepełnionych miłością i odwagi w podejmowaniu inicjatyw służącym bliźnim w potrzebie.

ks. Ryszard Sawicki
wicedyrektor Caritas Diecezji Ełckiej
ds. formacji i wolontariatu


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janek #2394456 | 77.242.*.* 9 gru 2017 16:55

    Znowu zbieraja pieniadze dla dyrektora caritasu Dariusza K !!!!!!!!!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages