Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Podali się za sąsiadów i ukradli starszej kobiecie ponad 10 tys. zł

2017-12-02 10:05:21 (ost. akt: 2017-12-02 13:08:31)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy podają się za sąsiadów. W ten właśnie sposób w Białej Piskiej dwóch mężczyzn okradło 88-letnią kobietę. Zabrali jej gotówkę w kwocie 9 500 zł oraz 200 euro, które miała schowane w szafie.

W godzinach popołudniowych do drzwi starszej pani zapukał młody mężczyzna. Powiedział, że jest jej sąsiadem z dołu. Przyszedł ponieważ kobieta zalewa mu mieszkanie, a woda cieknie prawdopodobnie z sedesu.

Mężczyzna wszedł do łazienki sąsiadki i poprosił ją, aby ta odkręciła wodę w wannie i lała ją dopóki nie powie jej, by zakręciła kran. Nowy sąsiad zaproponował 88-letniej kobiecie, że zapłaci jej 100 złotych za spuszczoną wodę. Miał jednak przy sobie jedynie banknot 200 zł, który dał sąsiadce. Ta wyszła do pokoju, wyjęła z szafy 100 złotych, aby oddać mu resztę pieniędzy.

Po chwili do mieszkania starszej kobiety przyszedł drugi mężczyzna prosząc kolegę, by wrócili do jego mieszkania i sprawdzili co aktualnie dzieje się z usterką. Mężczyźni wychodząc poprosili kobietę, aby ta ponownie spuszczała wodę w wannie. W ten sposób będą mogli stwierdzić, czy woda nie leci już na dół do sąsiada. Po kilku minutach spuszczania wody 88-latka zadzwoniła do syna nie wiedząc co ma dalej robić. Kiedy syn przyjechał okazało się, że z szafy w pokoju zginęła gotówka w kwocie 9 500 złotych i 200 euro.

Pokrzywdzona zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przestrzegają jednak przed tego typu oszustami. Metod ich działania jest obecnie dużo. Od tych najpopularniejszych, czyli „na wnuczka”, czy „na policjanta” po nowy sposób działania - „na sąsiada”. Ofiarami padają zwykle osoby starsze mieszkające samotnie, które zwykle oszczędności przechowują w domu.

Funkcjonariusze apelują nie tylko do seniorów, aby nie wpuszczali do domu żadnych obcych osób, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości powiadamiali swoich najbliższych. Rozmawiajmy z naszymi rodzicami, dziadkami, starszymi osobami na te tematy. Wyjaśniajmy im, jak działają oszuści oraz w jaki sposób należy się zachować w tego typu sytuacjach.

Zbliżające się święta są okresem, kiedy to liczba różnego rodzaju oszustw. Bądźmy czujni, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dzwońmy na policję.

KPP Pisz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ifek #2389203 | 77.242.*.* 2 gru 2017 21:30

  Zrobila prezent swiateczny sasiadom zdolu !!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. vcvvv #2388843 | 207.154.*.* 2 gru 2017 12:13

  Ja tam nawet nie wstaje z fotela jak ktoś puka do drzwi. Tak na wszelki wypadek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. @@@ #2388835 | 88.156.*.* 2 gru 2017 11:49

  Zastanawiam się czy te baby w końcu zmądrzeją ,

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages