Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Pat-Rol i Orkan rządzą w halówce

2017-12-08 10:17:00 (ost. akt: 2017-12-14 08:51:17)

Autor zdjęcia: archiwum AGLPN w Białej Piskiej

PIŁKA NOŻNA/// Miniony weekend przyniósł kibicom kolejną potężną dawkę ligowych emocji. W halówce w Białej Piskiej na prowadzenie wyszedł Pat-Rol, natomiast na orzyskim fotelu lidera zasiada Orkan Drygały, wyprzedzając o włos DS Beniaminek.

Piąta kolejka Amatorskiej Gminnej Ligi Piłki Nożnej w Białej Piskiej tym razem nie obfitowała w spektakularną liczbę bramek. Nie ilość jednak, lecz jakość się liczy, co od razu w meczu otwarcia udowodniły zespoły Orkanu Drygały i DS Beniaminek.

Rywalizacja między obiema ekipami, do której doszło w Białej Piskiej, miała dodatkowy akcent: te same dwa zespoły równolegle walczą bowiem i w lidze w Orzyszu. W miniony piątek (1 grudnia) górą był Beniaminek, wygrywając 1:3. Dla zwycięzców dwukrotnie punktował Dawid Grądziel, a trzecie trafienie do kompletu dorzucił Patryk Hałaburda. Honor Orkanu uratował natomiast Krystian Kondracki. Walka była ostra o czym świadczyć może rekordowa liczba żółtych kartek (z "kartonikiem" arbitra z bliska zapoznali się Łukasz Mikucki, Mariusz i Arkadiusz Szymanowski oraz Dawid Grądziel).

W kolejnym spotkaniu na parkiecie mieli spotkać się zawodnicy KKS Mazur i Pat-Rol... Lecz tylko mieli, bo ostatecznie do pojedynku nie doszło, a dzięki zwycięstwu przez walkower Pat-Rol uplasował się na 1. miejscu w tabeli.
Boisko opanowali więc gracze AS Budchal Team i Mar-Mir Profil. I choć obie strony nie szczędziły siarczystych strzałów golkiperom, bramkarze nie pomylili się tego dnia ani razu. Dzięki ich fenomenalnej postawie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Następny pojedynek pokazał, że drużyna pn. Wypompowani wcale nie jest aż tak wypompowana. W zakończonej wynikiem 3:2 konfrontacji z Agrocentrum (zespołem uważanym jeszcze niedawno przez wielu za głównego faworyta do złota) na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Dawid Ekstowicz, a jedną bramkę dorzucił dodatkowo Daniel Stachelski. "Starzy wyjadacze ligi" zdołali odpowiedzieć tylko dwukrotnie - raz za sprawą Mateusza Grendy, a drugi dzięki Januszowi Strongowskiemu.

W ostatnim meczu naprzeciw siebie stanęli piłkarze Sparty Biała Piska i Tylko Mezgot. Dla obu drużyn był to bój o pierwsze punkty w lidze. Swą szansę wykorzystali "Spartanie", wygrywając 3:1 (strzelali: Martyn Potaś, Daniel Radkiewicz i Dariusz Jabłoński) i zgarniając wyczekiwany od tygodni komplet "oczek". Honor Tylko Mezgot uratował Artur Kossakowski. Ekipa UKS WKS tym razem oglądała zmagania - za sprawą pauzy - wyłącznie z perspektywy kibica.
Obecnym liderem strzelców AGLPN w Białej Piskiej jest Dawid Grądziel (DS Beniaminek), na którego koncie widnieje 9 celnych trafień.

Wystrzałowy Orzysz


Dużo więcej okazji do oklaskiwania bramek (aż 42!) kibice mieli dzień później (2 grudnia) podczas 2. kolejki X Orzyskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Jako przystawkę organizatorzy zaserwowali im starcie między Na Bojowo i Gaudynkami, które zakończyło się wynikiem 2:1 (strzelali: Radosław Krysiuk, Damian Lewandowski - Radosław Osiecki).

Prawdziwy poligon z parkietu zrobili chwilę później reprezentanci 15 Batalionu Saperów. Mundurowi rozgromili (7:1) Dekadę 70. Na listę strzelców po stronie zwycięzców wpisywali się Konrad Olszewski (2x), Rafał Pływacz, Artur Jasiński, Piotr Kalinowski, Jan Sidorowicz i Robert Maniurski. Bramkę honorową dla pokonanych zdobył Mateusz Kalinowski.

Kulminacyjnym momentem kolejki była jednak niesamowita wojna, którą zgotowali ambitni zawodnicy z DS Beniaminek i - do niedawna - absolutni dominatorzy wszelkich rozgrywek w Orzyszu, czyli Bomir. Futbolówka łopotała w obu siatkach raz po raz. Ostatecznie zwycięsko z zakończonego astronomicznym rezultatem (8:7) spotkania wyszedł DS Beniaminek (strzelcy: Martyn Potaś x4, Dawid Grądziel x2, Patryk Hałaburda x2 - Piotr Kowalczyk x4, Marcin Denert x2, Aleksander Lipowski).

W pozostałych spotkaniach AS Poganiacze dość gładko uporali się z reprezentacją Monar Gaudynki (7:1), Strażacy OSP nie sprostali warunkom narzuconym przez Orkan Drygały (który dzięki triumfowi 0:6 przesunął się na 1. miejsce w tabeli), a Promil zremisował (1:1) z Makro Team.
Miano najlepszego strzelca ligi przysługuje obecnie Dawidowi Grądzielowi (6 bramek na koncie).

Kamil Kierzkowski
k.kierzkowski@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages