Czwartek, 24 października 2019. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Na szczycie Bomir i Mar-Mir [ZDJĘCIA I FILM]

2018-01-12 08:59:08 (ost. akt: 2018-01-13 09:05:00)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTSAL/// Aż 17 spotkań rozegrano minionego weekendu w ligach halowych w Orzyszu i Białej Piskiej. Po wielu widowiskowych wojnach (łącznie strzelono 134 bramki!), na pozycji liderów plasują się odpowiednio Bomir-Orzysz i Mar-Mir Profil.

Tradycyjnie pierwsze strzały padły w Amatorskiej Gminnej Lidze Piłki Nożnej w Białej Piskiej. W meczu inaugurującym VIII kolejkę UKS WKS - po dwóch bramkach strzelonych przez Marcina Czajkowskiego -był bliski zafundowania porażki ekipie KKS Mazur. Na jego nieszczęście uaktywnili się jednak Kamil Poreda, Simon Czupryński i Krystian Chudzik, którzy przechylili szalę zwycięstwa na stronę "Dumy Mazur" (2:3).

W pozostałych meczach Pat-Rol okazał się lepszy od Agrocentrum (2:1), Tylko Mezgot przegrał (4:5) z Wypompowanymi, DS Beniaminek nie sprostał AS Budchal Team (3:4), a Orkan Drygały - zgodnie z oczekiwaniami - dość gładko poradził sobie ze Spartą Biała Piska (6:3).

Liderzy, Mar-Mir Profil, tym razem pauzowali. Mimo to dysponują jednak 17 punktami, dzięki czemu utrzymują się na 1. miejscu AGLPN. Po piętach depczą im zawodnicy Pat-Rolu, którzy również uzbierali 17 "oczek", lecz rozegrali dotychczas jedno spotkanie więcej.

W klasyfikacji strzeleckiej - z 16 bramkami na koncie - plasuje się obecnie Dawid Grądziel (DS Beniaminek), mający za plecami Martyna Potasia (9 bramek, Sparta Biała Piska).

Podwójne uderzenie

Dwukrotnie więcej niż zazwyczaj przygotowali tego weekendu organizatorzy Orzyskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Pierwsza kolejka - zgodnie z grafikiem - odbyła się 6 stycznia. Następną rozegrano natomiast dzień później, niejako "odrabiając" przerwę w grze, którą zawodnicy będą mieli 20 stycznia (w tym czasie na hali MOSiR odbywać się będzie miejski bal karnawałowy).

W sobotnich rozgrywkach po kolejny komplet punktów sięgnęli: Dekada 70 (zwycięstwo 6:3 z Na Bojowo), 15 Batalion Saperów (zwycięstwo 15:0 nad Monarem Gaudynki), Orkan Drygały (0:3 z DS Beniaminek), Promil (2:3 ze Strażakami OSP), Bomir (1:10 z Gaudynkami) i Makro Team (0:10 z AS Poganiacze).

Niedzielne rozgrywki zaczęły się od niezwykle zaciętego meczu między Bomirem a Orkanem Drygały. W typowym meczu "na szczycie", którego stawką było miano lidera OHLPN, z tarczą z boju powrócił Bomir. Trzy punkty zapewniły im 2 bramki strzelone przez Marcina Denerta oraz trafienia Kamila Stawieckiego i Pawła Adamca. Drygały odpowiedziały jedynie trafieniem honorowym (Łukasz Liżewski), więc spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1. Galeria zdjęć i materiał filmowy z pojedynku dostępne na naszej stronie internetowej (www.orzysz.wm.pl) w zakładce "sport".

W pozostałych pojedynkach Na Bojowo ograło Monar Gaudynki (1:7), Dekada70 okazała się bezradna w starciu z Makro Team (0:12), Promil pokonał Gaudynki (0:3), 15 Batalion Saperów zwyciężył ze Strażakami OSP (4:1), a DS Beniaminek rozgromił AS Poganiacze (13:2).

Po Białej Piskiej i Orzyszu do gry wchodzi także Pisz! Inauguracyjna kolejka Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 stycznia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages