Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Zgłosiła interwencję, bo … chciała przedstawić policjantom swojego nowego przyjaciela

2018-01-18 17:14:29 (ost. akt: 2018-01-18 17:48:26)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Kilka dni temu oficer dyżurny piskiej komendy, w środku nocy, odebrał telefon od kobiety.

Jej sposób mówienia sugerował, że znajduje się pod znacznym działaniem alkoholu. Mówiła niezbyt logicznie i niespójnie. Ostatecznie zgłosiła, że w jej mieszkaniu dzieje się coś złego.

Patrol niezwłocznie udał się do jednej z miejscowości na terenie gminy Biała Piska, aby sprawdzić co tam się dzieje. Pod wskazanym adresem trwała libacja alkoholowa, w której uczestniczyła 31- letnia zgłaszająca.

W rozmowie z kobietą policjanci ustalili, że tak właściwie to nic się nie stało. Na pytanie dlaczego zadzwoniła na policję, 31-latka odpowiedziała funkcjonariuszom, że chciała, aby poznali jej nowego przyjaciela.

Zgłaszająca została pociągnięta do odpowiedzialności karnej z art. 66 Kodeksu Wykroczeń, który mówi:

„Kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia albo umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje numer alarmowy (…) ,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych.”

Za popełnione wykroczenie 31-latka ukarana została mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Tylko w ubiegłym roku oficer dyżurny piskiej komendy odebrał kilkanaście zgłoszeń, które okazały się być fałszywym alarmem. 29 sprawców takich wykroczeń ukaranych zostało przez policjantów mandatami karnymi, a 6 osób za swój czyn odpowiadało przed sądem.

Pamiętajmy, że służby ratunkowe – policja, straż pożarna, czy pogotowie ratunkowe są po to, aby nieść pomoc ludziom, którzy tej pomocy potrzebują. Osoba, która wywołuje fałszywy alarm lub blokuje numer alarmowy poniesie tego konsekwencje.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages