Poniedziałek, 19 sierpnia 2019. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Gmina Biała Piska w krajowych rozgrywkach sportowych

2018-03-07 07:24:53 (ost. akt: 2018-03-07 07:36:57)

Autor zdjęcia: pixabay

Najbliższy weekend zapowiada się bardzo ciekawie i emocjonująco dla reprezentantów gminy Biała Piska. Nasi siatkarze zagrają w Otwartych Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Klubów Amatorskich, natomiast reprezentacja samorządowców weźmie udział w eliminacjach do Finału Centralnego Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Nożnej Halowej.

Siatkarze z Białej Piskiej po raz pierwszy wezmą udział w tak prestiżowym turnieju, który jest największą siatkarską imprezą w Europie. Wezmą w niej udział aż 48 zespoły męskie oraz 24 żeńskie z całej Polski. IV Otwarte Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej odbędą się w Warszawie w dniach 10-11.03.2018 na kilku halach rozmieszczonych na terenie całej Warszawy. Nasi zawodnicy trafili do grupy M.

- Można powiedzieć, że losowanie nie było dla nas ani dobre ani złe. W pierwszym meczu zmierzymy się z mocnym zespołem CSiR Pałac Kamieniec z powiatu iławskiego (na co dzień występujący w III lidze warmińsko-mazurskiej), który jest dobrze ze sobą zgrany i będzie to niezwykle ważny mecz o awans z grupy do 1/16. W kolejnym meczu przyjdzie nam się zmierzyć z siatkarzami z Poznania, tzw. ”Plażowiczami”, którzy tak naprawdę są dla nas jedną wielką niewiadomą. Do dalszych gier awansują dwie drużyny. W takim turnieju nie ma słabych drużyn, mamy dobrą drużynę, ale musimy w każdym meczu wyjść w pełni zmobilizowani, tym bardziej że przegrany odpada z walki o medale i gra o znacznie niższe miejsca - przekonują zawodnicy.

- Myślę, że udział w takich mistrzostwach, powiedzmy - na "krajowym podwórku" - dla naszego małego miasteczka to fajna przygoda i promocja naszej gminy na szczeblu krajowym. Tym bardziej, że większość naszych zawodników jest właśnie z Białej Piskiej - podsumowuje trener Rafał Żbikowski.

Pokopią na parkiecie

Reprezentacja samorządu z Białej Piskiej weźmie również udział w 22. Mistrzostwach Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Nożnej Halowej.

Mrągowo w dniach 09-11 marca będzie gościć drużyny ze strefy północno-wschodniej, które walczyć będą o awans do finału XXII Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w halowej piłce nożnej w Brennej.

W dwóch mrągowskich halach sportowych zespoły samorządowe walczyć będą o miejsca premiowane udziałem w finałach. W związku z tym, że strefa północno-wschodnia jest najliczniejszą strefą, aż sześć pierwszych zespołów kategorii OPEN i dwa zespoły kategorii 45+ uzyskają awans do finału MPPS w Brennej.

- Warto wspomnieć że, nasza reprezentacje w zeszłorocznych 21. mistrzostwach zajęła 6. miejsce w kat. Open, które było premiowane awansem do finału centralnego - wspominają zawodnicy, którym życzymy podobnego, a nawet większego triumfu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages