Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Uwaga! Będą strzelać w nocy

2018-03-23 10:40:02 (ost. akt: 2018-03-23 11:32:58)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Piotr Panufnik

Od 23 do 26 marca br. na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz będą odbywać się strzelania amunicją bojową.

Stanowi to duże zagrożenie dla życia i zdrowia osób, które zlekceważą zakaz wstępu na poligon.

Strzelania odbywać się będą także w godzinach nocnych! Przypominamy, że lekceważenie zakazu wstępu na tereny poligonowe, zbieranie metalowych części zużytego uzbrojenia, podnoszenie nieznanych przedmiotów, to główna przyczyna tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej zamieszkującej w sąsiedztwie obiektów wojskowych. Zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie niewypałów i niewybuchów grozi śmiercią lub kalectwem.

Zgodnie z prawem, tereny poligonów są obszarami zamkniętymi dla ludności cywilnej. Wtargnięcie, przebywanie i poruszanie się po takim terenie zagrożone jest nie tylko odpowiedzialnością karną, ale przede wszystkim grozi utratą zdrowia lub życia. Tereny poligonowe oznaczone są tablicami informacyjnymi a obiekty, na których prowadzone są strzelania oznacza się dodatkowo masztami ostrzegawczymi z podniesioną czerwoną flagą w dzień lub zapaloną czerwoną latarnią w nocy.

Osoby łamiące zakaz wstępu na teren poligonu podlegają karze grzywny.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages