Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Ludzie są z nami, a my z nimi

2018-04-10 12:00:00 (ost. akt: 2018-04-10 12:00:58)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

NASZA AKCJA/// Wybieramy najpopularniejszą OSP w powiecie i regionie. Głosowanie kończmy 1 maja. I trzeba przyznać, że w naszym rankingu robi się coraz bardziej gorąco. Prowadzi OSP Biała Piska. Tuż za nią są OSP Orzysz, Hejdyk, Jeże i Wiartel.

Trwa nasz plebiscyt na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną. W tym tygodniu przedstawiamy Państwu jednostkę z Drygał, włączoną do KSRG. Jak zapewnia jej prezes Andrzej Tchórzewski - jednostkę solidną i prężnie działającą od 1945 roku. OSP Drygały zakładał ojciec Andrzeja Tchórzewskiego. On sam w straży działa od V klasy szkoły podstawowej. — To taka rodzinna tradycja — mówi Andrzej Tchórzewski. Obecnie OSP Drygały liczy 38 druhów, w tym jedną kobietę. Przy jednostce działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Bogu na chwałę, ludziom na pożytek to motto, które przyświeca strażakom ochotnikom z Drygał.

— Ludzie są z nami, a my z nimi. I to się da odczuć na co dzień. Dlatego staramy się nie stracić zaufania mieszkańców — przyznaje prezes OSP Drygały.
Na ochotników z Drygał zawsze można liczyć. W ubiegłym roku jednostka odnotowała ponad 80 wyjazdów. Tamtejsi strażacy ochotnicy mają na swoim koncie wiele sukcesów. Tylko w ubiegłym roku podczas gminnych i powiatowych zawodów pożarniczych zdobyli aż 3 puchary.

Dużo dzieje się również wokół tamtejszej remizy. Cztery lata temu dobudowano garaż, gdzie swoje miejsce znalazł nowy wóz strażacki. Andrzej Tchórzewski podkreśla, że to wszystko dzięki dobrej współpracy z burmistrzem Białej Piskiej Wojciechem Stępniakiem. Ale to nie wszystko. Bo w ubiegłym roku zakończył się remont dachu. Jest też nowa elewacja. Obecnie jednostka przygotowuje się do modernizacji pomieszczeń w remizie.

Głosowanie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną potrwa do 1 maja. W każdym powiecie wyłonimy po trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek, znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajdują się w tym systemie.
Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej i Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Głosowanie polega na wysłaniu sms-a pod przypisany numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie zgodnie z danym powiatem. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP z listy danego powiatu. Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł brutto. Szczegóły znajdziesz TUTAJ

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages