Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Joanna i Zenon Kubrowscy z Orłowa Wicemistrzami Polski!

2018-06-18 08:55:43 (ost. akt: 2018-06-18 09:15:33)

Gospodarstwo Państwa Joanny i Zenona Kubrowskich z Orłowa (gmina Biała Piska) w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie AgroLiga otrzymało tytuł Wicemistrza w kategorii rolnik. Serdecznie gratulujemy!

W piątek (14 czerwca) w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiego Konkursu AgroLiga edycji 2017.

Do finału konkursu zakwalifikowane zostało gospodarstwo rolne Państwa Kubrowskich. W trakcie uroczystej gali Państwo Joanna i Zenon Kubrowscy zaszczytny tytuł Wicemistrza Polski, pamiątkowy puchar oraz życzenia i gratulacje odebrali osobiście z rąk Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy w obecności Pierwszej Damy RP Pani Agaty Kornhauser - Dudy.

Pan Prezydent w swoim wystąpieniu wyraził swój osobisty, wielki szacunek i uznanie dla pracy polskich rolników i wielkie znaczenie rolnictwa w rozwoju naszego państwa. Uroczystość upłynęła w bardzo miłej, serdecznej i bardzo sympatycznej atmosferze. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem serdeczności i uroku osobistego pary prezydenckiej.

Państwo Joanna i Zenon Kubrowscy prowadzą we wsi Orłowo, gm. Biała Piska prawie 100 ha gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego. Gospodarstwo liczy 200 szt. bydła w tym 110 szt. krów mlecznych. Średnia roczna wydajność mleczna wynosi 10.500 l. mleka od 1 krowy.

Gospodarstwo do konkursu zgłosił Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Piszu. W gali uczestniczyła także delegacja PZDR Pisz.

Andrzej Knyżewski
Kierownik PZDR Pisz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages