Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Są pieniądze na remonty dróg

2018-10-26 10:00:00 (ost. akt: 2018-10-26 09:59:40)
Ulica Sikorskiego w Białej Piskiej

Ulica Sikorskiego w Białej Piskiej

Autor zdjęcia: Archiwum

Samorządy z naszego powiatu dostaną dofinansowanie na remonty dróg. Modernizacji doczekają się ulice Sikorskiego i Konopnickiej w Białej Piskiej oraz ulica Ogrodowa w Rucianem-Nidzie. Inwestycje ruszą w przyszłym roku.

Ponad 670 tys. zł. dofinansowania otrzyma gmina Biała Piska na modernizację ulicy Sikorskiego. Dzięki finansowemu wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 zostanie położony nowy asfalt, przebudowane zostaną chodniki, a także kanalizacja deszczowa. Powstanie również zatoka parkingowa przy cmentarzu. Na całej długości wyremontowanej drogi zostanie zamontowane nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LEDowe. Wartość całej inwestycji to ponad 1 mln zł. Wkład własny gminy wyniesie ok. 380 tys. zł. Burmistrz Białej Piskiej Wojciech Stępniak, podkreśla, że ul. Sikorskiego jest istotną częścią miasta. — To duży sukces ponieważ kolejny raz nasze wnioski na remonty dróg są wysoko oceniane i otrzymują dofinansowanie. Ulica Władysława Sikorskiego to ważny element w sieci dróg gminnych. Stanowi główne dojście i dojazd do cmentarza parafialnego oraz firm i budynków usługowych znajdujących się w tej części miasta. Modernizacja drogi pozytywnie wpłynie na poprawę komunikacji i dostęp do firm i obiektów usługowych, ale także do budynków mieszkalnych zlokalizowanych. Dodatkowo przy realizacji tego zadania zostanie wykonana droga łącząca ul. Sikorskiego z drogą przy targowisku — mówi Wojciech Stępniak. Przebudowa ulicy Sikorskiego ma ruszyć w I kwartale 2019 roku.

Remontu doczeka się również ul. M. Konopnickiej w Białej Piskiej, która jest drogą powiatową. Przebudowany zostanie odcinek od skrzyżowania z drogą nr 58 na placu Mickiewicza do tablicy „Biała Piska” w kierunku Kumielska. Zmodernizowana zostanie nawierzchnia drogi oraz chodniki. Powiat Piski otrzymał z PROW dofinansowanie w wysokości 2 mln. zł. Jak zapowiada burmistrz Białej Piskiej, gmina również wesprze finansowo tę inwestycję. — Chciałbym podziękować dla Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Piszu Pana Leszka Skolimowskiego oraz jego współpracowników za samodzielnie dobrze przygotowany wniosek — dodaje burmistrz Białej Piskiej.

W Rucianem-Nidzie zmodernizowana zostanie ulica Ogrodnicza. Będzie ona połączona z DK nr 58 i powiatową nr 4647N. Całkowity koszt zadania został
oszacowany na kwotę około 950 tys. zł. — Dofinansowanie wyniesie ponad 600 tys. zł., co stanowi 63,63% wartości inwestycji. Odcinek planowanej do przebudowy drogi ma 409 metrów. Zakładamy, że inwestycja zostanie zrealizowana do 31 grudnia 2019 roku. Obecnie droga ta jest droga gruntową, wiec prace polegać będą na budowie nowej drogi utwardzonej i pokrytej asfaltem, oraz budowie chodników. Rozpoczęcie prac jest uzależnione od terminu podpisania umowy z Urzędem Marszałkowskim — poinformował Piotr Feliński, burmistrz Rucianego-Nidy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages