środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Beata Sokołowska oficjalnie burmistrzem Białej Piskiej!

2018-11-23 13:44:00 (ost. akt: 2018-11-23 15:34:35)
Beata Sokołowska złożyła dziś uroczyste ślubowanie

Beata Sokołowska złożyła dziś uroczyste ślubowanie

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Było konfetti, gratulacje, kwiaty i mnóstwo gości. Dziś (23 listopada) Beata Sokołowska została zaprzysiężona na burmistrza Białej Piskiej. Przypomnijmy, kandydatka KWW Razem dla gminy Biała Piska pokonała Wojciecha Stępniaka w II turze wyborów samorządowych.

Nowa burmistrz Białej Piskiej w swoim wystąpieniu wskazywała na konieczność zmian. — Zarządzanie gminą to delikatna materia. Zawsze w takiej sytuacji pojawia się pokusa, że może nie warto, że może warto poczekać. A może zmiany nie są potrzebne. Otóż nie. Zmiany są dobre. Kto stoi w miejscu, ten się cofa — mówiła Beata Sokołowska. — Potrzebujemy zmian, a największą szansą na skuteczne zmiany jest uświadomienie sobie, jak wiele zależy od nas samych. Zachęcam was wszystkich do włączenia się w te zmiany, których propozycje zawarliśmy w programie wyborczym. Mówią, że był odważny, ale mam nadzieję, że uda się go zrealizować. Wiele tych przedsięwzięć będzie wymagało odważnych decyzji, do podjęcia których czuję się dziś umocowana wyborczym werdyktem mieszkańców. Podejmiemy je, mając na uwadze poprawę jakości życia dla nas wszystkich. Dobre zarządzenie wymaga patrzenia w przyszłość i mądrego planowania. I od tego właśnie zaczniemy. Zapraszam do współpracy parafie, sołectwa, organizacje pozarządowe, mieszkańców. Biała Piska zasługuje na więcej. To nie musi być puste hasło. Wypełnijmy je treścią. Nadajmy mu własny, niepowtarzalny kształt. Nie wszystko można oczywiście zrobić samemu. Realizując większe inwestycje, gmina będzie współpracować z powiatem, województwem, administracją rządową, sąsiednimi gminami, a także sąsiednimi krajami. Gwarantuję, że jestem pełna zapału do pracy na rzecz naszej społeczności. Mam również nadzieję, że to samo stanie się udziałem nowo wybranych radnych. Wszystkich. Bez wyjątku. Od nas w dużej mierze zależy nasza przyszłość. Chciałabym podziękować mieszkańcom za poparcie udzielone w wyborach, radnym, kandydatom KWW Razem dla gminy Biała Piska, przyjaciołom, znajomym, sołtysom, radnym poprzedniej kadencji. Na koniec podziękowania kieruję do mojego męża i synów. Za ich wielkie wsparcie i pomoc. Bez nich nie byłoby mnie tu, gdzie dziś jestem.

Przewodniczącym Rady Miejskiej w Białej Piskiej został Zbigniew Dąbkowski. Kandydat komitetu Razem dla Gminy Biała Piska zdobył 8 głosów. Na jego kontrkandydata Marka Grabowskiego z komitetu byłego burmistrza Wojciecha Stępniaka zagłosowało 6 radnych. 1 głos był nieważny.

Wiceprzewodniczącymi rady zostali Monika Ryży z komitetu Ziemia Piska oraz Jerzy Muszyński z Razem dla gminy Biała Piska. Oboje w tajnym głosowaniu otrzymali 9 głosów "za". Marcina Siejka z Prawa i Sprawiedliwości, który również ubiegał się o tę funkcję, poparło 6 radnych.

Dzisiejsze głosowanie pokazuje, że Beata Sokołowska ma większość w radzie. Choć wyniki wyborów na to nie wskazywały, bo 8 radnych miał komitet Wojciecha Stępniaka.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages