środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

W Drygałach pamięć o trenerze Świdrze wciąż żywa

2018-11-12 12:14:26 (ost. akt: 2018-11-30 07:55:16)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

TENIS STOŁOWY/// Za nami już trzecia edycja Memoriału Józefa Świdra. W rozgrywanym na początku listopada święcie tenisa stołowego w Drygałach udział wzięły 23 osoby.

O takich osobach się po prostu nie zapomina. Śp. Józef Mieczysław Świder był trenerem, jakich w regionie ze świecą szukać. Pasją do sportu zarażał i najmłodszych, i starszych, będąc "ojcem" sukcesów tenisistów stołowych z Drygał. Regularne treningi z podopiecznymi rozpoczął w latach 80, a jego wychowankowie latami dominowali w rozgrywkach województwa (wówczas jeszcze woj. suwalskiego), wzbogacając historię powiatowego sportu o szereg medali Turnieje organizował do ostatnich dni swojego życia (odszedł w 2015 roku), pełniąc w nich rolę głównego sędziego.

Tenisowym "zniczem", który zawodnicy postawili mu zapalić, był każdy z zaciętych pojedynków rozegranych przy stołach w Drygałach. Po wielogodzinnej rywalizacji, w kategorii pań najskuteczniejsza okazała się Dominika Żęgota z Pisza. Srebro zgarnęła Maria Skrażyńska z Pisanicy (najmłodszy uczestnik turnieju), a brąz Paulina Boguszewska z Drygał. Tuż za prestiżowym "pudłem" uplasowały się Iga Szejna, Julia Narewska, Natalia Zielińska i Oliwia Florczyk.

W zmaganiach panów po tytuł mistrza sięgnął Sebastian Kurzeja (Kwidzyn). Na drugim miejscu walkę zakończył Tyberiusz Królewicz (Grajewo), a lokatę w strefie medalowej znalazł i Łukasz Mikucki (Drygały). Jako kolejni w tabeli turniej kończyli odpowiednio: Marcel Rutkowski (Pisanica), Artur Kropiewnicki (Orzysz), Kacper Malinowski (Pisanica), Tomasz Golanko, Patryk Szuchnicki, Andrzej Wojsław (wszyscy z Drygał), Krzysztof Szuchnicki (także reprezentant gospodarzy, najstarszy uczestnik turnieju), Kamil Jóźwik (Rumia), Norbert Olszewski, Maciej Żęgota, Radosław Gutowski, Tomasz Cygan i Mariusz Mikucki.

Fachowa organizacja turnieju to efekt współpracy SP im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach, LUKS Orzeł Drygały oraz rodziny Świdrów, która ufundowała wszystkie nagrody rzeczowe oraz puchary dla najlepszych tenisistów.

kk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages