Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Oficjalne przekazanie wozu strażackiego w Białej Piskiej

2019-02-12 15:53:03 (ost. akt: 2019-02-12 16:01:07)

Autor zdjęcia: UM w Białej Piskiej

Od dzisiaj średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO już oficjalnie należy do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Piskiej. Wartość pojazdu, która wyniosła 750 tys. złotych, to efekt wspólnych działań gminy Biała Piska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie i Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego.

- Życzę Wam, aby ten samochód służył w wypełnieniu Waszych zadań i powinności, które sami na siebie nałożyliście w ochronie ludzkiego mienia i zdrowia, niesienia pomocy poszkodowanym w wypadku. Nam mieszkańcom życzę, żeby okazji użycia tego samochodu w celach ratowniczych było jak najmniej, natomiast jak najwięcej w ćwiczeniach oraz innych uroczystościach -tak podczas uroczystości mówiła Beata Sokołowska, burmistrz Białej Piskiej.

Podczas przekazywania wozu podkreślano pracę strażaków jako pracę pełną poświęceń, wyrzeczeń i odpowiedzialności, wymagającą nie tylko doskonałego przygotowania, ale także profesjonalnego sprzętu.

- Nowy wóz, który dziś Wam przekazujemy, z pewnością przełoży się na lepszą jakość wykonywanej przez Was służby i bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy. Pełniona przez Was służba jest nie tylko zaszczytem i honorem, ale ważną dla społeczności lokalnej misją chroniącą życie, zdrowie i dorobek ludzkich pokoleń – dodała burmistrz Białej Piskiej.

Osobom, które przyczyniły się do zakupu nowego wozu strażackiego, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Piskiej wręczył pamiątkowe statuetki.

UM w Białej Piskiej


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages