Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Sołtys działa w interesie wsi

2019-02-25 08:40:00 (ost. akt: 2019-02-25 08:44:44)
Jan Wszeborowski (w środku)

Jan Wszeborowski (w środku)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Trwa nasz plebiscyt na SuperSołtysa 2019. Na szczycie rankingu bez zmian. Prowadzi Waldemar Gierej z Kotła Dużego. Drugie miejsce zajmuje Jacek Drabent z Maldanina. Na trzecim miejscu plasuje się Jan Wszeborowski z Cwalin.

Pan Jan Wszeborowski z Cwalin w gminie Biała Piska sołtysem jest już drugą kadencję. Jak mówi - przez ten czas wiele się nauczył. - Na początku człowiek czuje się trochę zagubiony. Nie wie, gdzie pójść, by załatwić jakąś sprawę. Ale z czasem nabiera się wprawy i łatwiej jest rozwiązać jakiś problem - przyznaje sołtys Cwalin.

Zdaniem pana Jana Wszeborowskiego dobry sołtys powinien działać w interesie całej wsi. - Sołtys ma łączyć, a nie dzielić. Musi również dogadywać się ze wszystkimi mieszkańcami. Sołectwo Cwaliny, w którego skład wchodzi jeszcze wieś Jakuby, jest bardzo zgrane. Przykład? Kilka lat temu potrzebowaliśmy świetlicy, by móc organizować spotkania czy sołeckie imprezy. Niestety, wciąż brakowało środków. Zdecydowaliśmy, że nie będziemy czekać na gminę i wzięliśmy sprawy w swoje ręce. Zrobiliśmy zrzutkę na cement i zaczęliśmy zalewać fundamenty pod naszą świetlicę. To zrobiło wrażenie na naszych włodarzach. Bo na wniosek burmistrza, radni podjęli uchwałę o przyznaniu nam dodatkowej pomocy z funduszu sołeckiego. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo dzięki determinacji i dobrej współpracy z gminą udało się nam zrealizować cel - opowiada pan Jan.

Sołtys Cwalin jest pełen energii i chęci do działania. Warto również wspomnieć, że jego ogromną pasją jest pszczelarstwo. Pan Jan hoduje pszczoły od 17 lat i mógłby o nich opowiadać godzinami. Podobnie jak o sołtysowaniu.

Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać. Stąd pomysł na zorganizowanie plebiscytu na „Najpopularniejszego Sołtysa”.

Tytuł „SuperSołtysa 2019” powiatu piskiego otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms’ów nadesłanych w głosowaniu. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.

Plebiscyty na „SuperSołtysa 2019” odbywa się we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego. Zostanie w nim wyłoniony także regionalny „SuperSołtys 2019” oraz tak jak w powiecie Sołtys Srebrny i Brązowy. Głosowanie trwa do 11 marca 2019 roku.

TOP 5 POWIATU PISKIEGO
Waldemar Gierej, Kocioł Duży, gmina Pisz
Jacek Drabent, Maldanin, gmina Pisz
Jan Wszeborowski, Cwaliny, gmina Biała Piska
Sylwester Dzięgielewski, Kożuchy, gmina Biała Piska
Natalia Kowalewska, Łupki, gmina Pisz, powiat piski

Szczegóły dotyczące głosowania i aktualny ranking znajdziesz TUTAJ
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages