Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Bez mieszkańców nie ma sołtysa

2019-03-02 12:49:00 (ost. akt: 2019-03-02 12:55:00)
Sylwester Dzięgielewski

Sylwester Dzięgielewski

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Trwa plebiscyt na SuperSołtysa 2019. Nieuchronnie zbliżamy się do końca głosowania, a rywalizacja staje się coraz bardziej zacięta. Jak na razie prowadzi Waldemar Gierej, ale po piętach depcze mu Jan Wszeborowski.

Sołtys to oczywiście urząd, ale w dzisiejszych czasach to przede wszystkim lider lokalnej społeczności. Takich najaktywniejszych liderów chcemy pokazać. Stąd pomysł na zorganizowanie plebiscytu na „Najpopularniejszego Sołtysa”. Wśród kandydatów do zdobycia tego zaszczytnego tytułu jest pan Sylwester Dzięgielewski, sołtys wsi Kożuchy w gminie Biała Piska. Urząd sołtysa pełni on od blisko 8 lat. — Jestem sołtysem od dwóch kadencji. Przez ten czas udało się we wsi sporo zrobić. W ramach funduszu sołeckiego odnowiliśmy świetlicę wiejską. Powstał aneks kuchenny z wyposażeniem. Naszym powodem do dumy jest nowoczesny plac zabaw, gdzie stanął statek Magellana. Obiekt cieszy oko i na co dzień sprawia wiele frajdy dzieciakom. W Kożuchach mamy również siłownię zewnętrzną — cieszy się Sylwester Dzięgielewski.
Jego zdaniem nie ma dobrego sołtysa bez zgranych mieszkańców. — Tak naprawdę bez pomocy mieszkańców niewiele można osiągnąć. Ja nie mogę narzekać. Udaje się nam organizować festyny sołeckie czy konkursy kulinarne — twierdzi.

Sołtysowanie to również obowiązki. — Sołtys jest pośrednikiem między gminą a lokalnym społeczeństwem. Przekazuje mieszkańcom ważne informacje, na przykład z sesji rady miejskiej. Oprócz tego roznosi podatki, interweniuje w urzędzie w przypadku jakichkolwiek problemów, które zgłaszają mieszkańcy. Czasem nawet łagodzi sąsiedzkie spory — dodaje Sylwester Dzięgielewski.
Przypomnijmy. Nasza akcja potrwa do 11.03.2019 do godz. 23.59. Tytuł Super Sołtysa 2019 danego powiatu otrzyma sołtys, który uzyska największą liczbę głosów. Kolejnym dwóm kandydatom, którzy otrzymają największą liczbę głosów, zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa.
Sołtys, który uzyska największą liczbę głosów w całym regionie, otrzyma tytuł Super Sołtysa 2019 Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Kolejnym dwóm kandydatom zostaną przyznane tytuły Srebrnego i Brązowego Sołtysa Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Szczegóły dotyczące głosowania oraz aktualny ranking znajdziesz TUTAJ

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages