Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Wolontariusze z Białej Piskiej pomagają misjom

2019-03-22 10:51:54 (ost. akt: 2019-03-22 10:57:03)

Autor zdjęcia: Archiwum

Czternaście 120-litrowych worków do Kamerunu i 1,5 tony artykułów dla Polonii na Ukrainie – to efekt kolejnej pracy wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej.

Miło jest dostawać prezenty, ale jeszcze przyjemniej je dawać. Doskonale wiedzą o tym wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej. Nieprzerwanie od około sześciu lat zbierają w szkole zabawki, odzież, obuwie, przybory szkolne i żywność, które wysyłają do najuboższych krajów misyjnych tj. Kamerunu, Boliwii, czy Ukrainy.

Wolontariusze wysłali już czternaście 120- litrowych „worków pocztowych” do placówki misyjnej w Kamerunie, w której pracuje siostra Barbara Pillar. Akcja ta możliwa jest dzięki życzliwości i ofiarności mieszkańców parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Białej Piskiej.

Nie byłoby to możliwe bez chętnej, ofiarnej i radosnej pracy wolontariuszy, którzy nawet podczas ferii zimowych poświęcali swój wolny czas przygotowując z opiekunem paczki, które wysłali dzieciom z Kamerunu.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy w zbiórkę zimowej odzieży, obuwia i żywności na terenie parafii w Białej Piskiej przekazano 1,5 tony artykułów dla Polonii na Ukrainie.

Źródło: UM w Białej Piskiej

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages