Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Pierwszym rajdem rozpoczęli sezon rowerowy

2019-05-06 14:58:00 (ost. akt: 2019-05-06 14:59:31)

Autor zdjęcia: UM Biała Piska

Około 20 kilometrów liczyła trasa z Białej Piskiej na plażę miejską w Rudzie i z powrotem, której podjęli się uczestnicy I Majowego Rajdu Rowerowego.

W peletonie, oprócz mieszkańców gminy Biała Piska, tych dużych i tych małych, rodzin i pojedynczych osób, jechał przedstawiciel samorządu rejonu Alytus, przyszły partner gminy Biała Piska.

Nad bezpieczeństwem osób poruszających się jednośladami po drodze krajowej, powiatowej i leśnej czuwali policjanci z Białej Piskiej i Pisza, którzy asekurowali rowerzystów przez całą trasę, zabezpieczenie medyczne zapewnili Iwona Piechowska – radna Rady Miejskiej w Białej Piskiej i Paweł Kurzątkowski, w tym Paweł Kurzątkowski jako strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Piskiej zorganizował zabezpieczenie przeciwpożarowe.

Każdy uczestnik rajdu otrzymał kamizelkę odblaskową i medal, a najmłodsi dodatkowo odblaskowe opaski na ręce i breloczki.

I Majowy Rajd Rowerowy był pierwszą tego typu inicjatywą rozpoczynającą majówkę i sezon rowerowy w gminie Biała Piska, ale nie ostatnią, bo wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń sportowych i rekreacyjnych naszej gminy.

Organizatorami rajdu byli Urząd Miejski w Białej Piskiej, nieformalna grupa mieszkańców Białej Piskiej „… bez granic”, Komenda Powiatowa Policji w Piszu, Komisariat Miejski w Białej Piskiej oraz Nadleśnictwo Drygały.

Koordynatorem rajdu była Monika Ryży – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Białej Piskiej.

Źródło: UM w Białej Piskiej


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages