Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Tradycyjny sad w Szkole Podstawowej w Kożuchach

2019-05-07 08:00:00 (ost. akt: 2019-05-06 15:01:32)

Piąte miejsce w klasyfikacji ogólnej zespołów z całej Polski zajęła Szkoła Podstawowa w Kożuchach, a konkretnie grupa „Ulęgałki”, która przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Tradycyjny sad” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Projekt polegał na zbudowaniu zespołu, który będzie zajmował się sadem, stworzenia loga, zaprojektowaniu sadu składającego się z co najmniej 5 drzew, akcji promocyjnej i ostatecznie założenia sadu w ramach przyznanego grantu i prowadzenia go w sposób naturalny.

I taki właśnie sad powstał przed Szkołą Podstawową w Kożuchach, a pierwsze grusze posadziła grupa „Ulęgałki” z Beatą Sokołowską – burmistrz Białej Piskiej i Małgorzatą Piotrowską – radną Rady Miejskiej w Białej Piskiej.

Celem projektu jest szeroko pojęta edukacja nie tylko na temat tradycyjnych odmian, ale również ekologicznego sposobu pielęgnacji drzew niepowodującej negatywnego wpływu na środowisko.

Źródło: UM w Białej Piskiej


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Karina #2733269 | 79.187.*.* 16 maj 2019 17:35

    Pani Burmistrz ze swoimi psiapsiółami, szkoda,że w szpilkach nie sadziła, a gdzie panowie radni? pewnie sobą się zajmują

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages