Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Święto Litwy. Gminy Biała Piska i Alytus podpiszą porozumienie o współpracy

2019-07-08 07:46:33 (ost. akt: 2019-07-08 07:59:10)

Autor zdjęcia: UM Biała Piska

Delegacja gminy Biała Piska uczestniczyła w święcie Litwy, które odbyło się miejscowości Daugai, w Rejonie Alytus.

— Widzę Państwa nie pierwszy raz, bo z rangi wcześniej wykonywanej pracy kilkakrotnie uczestniczyłam w obchodach Państwa święta, ale dzisiaj, po raz pierwszy, jako burmistrz Białej Piskiej. To dobra okazja, by powiedzieć, że efektem rozmów z Państwa burmistrzem będzie rewizyta w Białej Piskiej, podczas której nasze gminy podpiszą pierwsze porozumienie o współpracy — na placu, podczas święta, mówiła Beata Sokołowska, burmistrz Białej Piskiej.

Mowa o porozumieniu, które burmistrz Białej Piskiej i Algirdas Vrubliauskas – mer Rejonu Alytus planują podpisać 25 sierpnia podczas Dożynek Gminnych w Drygałach. Podczas wizyty burmistrz Białej Piskiej przekazała – w imieniu swoim i mieszkańców gminy Biała Piska – klucz jako symbol otwartości gminy Biała Piska do współpracy międzynarodowej z Rejonem Alytus.

Informacja Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej:
Na IX publicznej sesji Rady Miejskiej w Białej Piskiej radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie współpracy gminy Biała Piska z Rejonem Alytus. Pokłosiem decyzji było spotkanie z przedstawicielami Litwy, podczas którego dyskutowaliśmy o zakresie współpracy partnerskiej. Porozumienie w tej sprawie planujemy podpisać 25 sierpnia na Dożynkach Gminnych w Drygałach.

W związku z tym, że ruszył na nabór wniosków w ramach programu współpracy Interreg V – A Litwa – Polska, który wspiera polsko-litewskie projekty transgraniczne, w spotkaniu uczestniczyła m.in. Egle Sereicikiene – dyrektor Centrum Kultury w Rejonie Alytus.


Przedstawiliśmy pomysł na projekt, który mógłby zrealizować nasz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białej Piskiej właśnie z tutejszym Centrum Kultury. Rozmawialiśmy o priorytecie pierwszym, którego celem jest zachowanie, ochrona i zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszaru objętego programem.

Wstępnie ustaliliśmy potrzeby obu placówek, oceniliśmy swoje potencjały, w tym zaplecze kadrowe oraz potencjalne miejsca, w których moglibyśmy zrealizować projekt.

W ramach wspomnianego priorytetu obszar naszych działań sprowadzałby się do rozwoju wspólnych szlaków turystycznych w oparciu o dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe, wspólne działania kulturalne, artystyczne i edukacyjne w obiektach dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, w tym działania ukierunkowane na promocję regionów jako kierunków turystycznych.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. WYBORCA #2758924 | 83.9.*.* 8 lip 2019 13:41

  PANI BURMISTRZ CO Z SPÓLKO GMINNO ZWIK I DYREKTOREM I KSIĘGOWA RAZEM ZARABIAJĄ ĆWIĘRĆ MILIONA ZLOTYCH .

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages