Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Za nami pierwsze posiedzenie Forum Sołtysów

2019-07-23 14:58:47 (ost. akt: 2019-07-23 15:05:39)

Autor zdjęcia: UM Biała Piska

Zakończyło się pierwsze posiedzenie Forum Sołtysów zainicjowane przez Beatę Sokołowską – Burmistrz Białej Piskiej, którego tematem przewodnim był fundusz sołecki.

Na spotkaniu burmistrz z pracownikami przypomnieli m.in. kwestie formalne takie, jak ostateczny termin składania wniosku na fundusz sołeckich, który upływa 30 września 2019 r. i wymagane załączniki, by dokument był kompletny: wniosek, lista obecności, protokół i uchwała z zebrania wiejskiego.

Na podstawie wcześniej składanych wniosków wytłumaczyli sprawy merytoryczne i wskazali najczęstsze błędy, które pojawiały się we wnioskach: brak określenia konkretnego zadania, brak jego uzasadnienia, niezgodność zadania z zadaniami własnymi gminy wynikającymi z ustawy o samorządzie gminnym, przekroczenie kwoty przyznanej w ramach funduszu sołeckiego lub złożenie wniosku po wyznaczonym terminie, o których sołtysi powinni pamiętać.

Burmistrz Białej Piskiej wychodząc z inicjatywą zaproponowała, by wszelkie pomysły na zrealizowanie funduszu sołeckiego poparte były konsultacjami z pracownikami odpowiednich referatów Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej. Ułatwi to organizację realizacji zadania, pominięcie ewentualnych błędów z zakresem doboru materiału, usług oraz ułatwi sporządzenie pracownikom harmonogramu prac związanego już z realizacją zadań.

Dzisiejsze spotkanie było pierwsze, ale nie ostatnie. To inicjatywa, która zyskała poparcie i która będzie stałą formą kontaktu z Sołtysami i Radami Sołeckimi.

Celem dzisiejszego i kolejnych forum będzie podnoszenie wiedzy i kompetencji Sołtysów i Rad Sołeckich we wdrożeniu i skutecznym wykorzystaniu funduszu sołeckiego, ułatwienie współpracy na linii Sołtys i Rada Sołecka a organy administracji samorządowej, dbanie o interes środowisk wiejskich dla zachowania równowagi w rozwoju miasta i wsi w gminie Biała Piska, wymiana doświadczeń, integracja środowiska sołeckiego, podejmowanie wspólnych inicjatyw między sołectwami oraz reprezentowanie stanowisk i opinii wobec burmistrza i jednostek organizacyjnych Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej.

UM w Białej Piskiej


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages