Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Święto Wojska Polskiego. Trwa piknik rodzinny w Bemowie Piskim

2019-08-16 14:27:11 (ost. akt: 2019-08-16 15:14:19)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Pokaz sprzętu wojskowego, turniej siatkówki, kulinaria, gry i zabawy dla najmłodszych. Dziś (16 sierpnia) przy Szkole Podstawowej w Bemowie Piskim trwa piknik rodzinny z okazji gminnych obchodów Święta Wojska Polskiego.

Imprezę poprzedziły oficjalne uroczystości na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz. Tam pod pomnikiem, upamiętniającym żołnierzy 5 Pułku Ułanów Zasławskich, którzy w składzie Podlaskiej Brygady Kawalerii walczyli we wrześniu 1939 r. o wolną Polskę, delegacje złożyły kwiaty.

Była salwa honorowa i apel pamięci. Oprócz tego dowódca OSPWL Orzysz w Bemowie Piskim ppłk Jarosław Wyszecki wręczył żołnierzom awanse.

Burmistrz Białej Piskiej Beata Sokołowska podkreślała, że gminne uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego po raz pierwszy odbywają się w Bemowie Piskim. - To ukłon w stronę naszych żołnierzy. Mam nadzieję, że te uroczystości na stałe wpiszą się w nasz kalendarz i będą jednym z najważniejszych wydarzeń w roku - powiedziała.

Po apelu zaproszeni goście udali się na mszę św. do kościoła p.w. św. Alberta Chmielowskiego. Po nabożeństwie ruszył piknik militarny. Potrwa on do późnego wieczora. O godz. 17.30 na osiedlowym placu zabaw odbędzie się spotkanie integracyjne. Wystąpią Bayera oraz Vista.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages