Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Gminne zawody sportowo-pożarnicze w Kumielsku. Wygrała OSP Biała Piska

2019-09-09 10:19:36 (ost. akt: 2019-09-09 14:34:31)

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Białej Piskiej

Siedem drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym drużyny z Białej Piskiej, Drygał, Kruszewa i Skarżyna wzięły udział w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Kumielsku.

Drużyny męskie i kobiece wystartowały w sztafecie pożarniczej 7 x 50 metrów z przeszkodami i ćwiczeniu bojowym, a chłopięce i dziewczęce w biegu sztafetowym 400 m z przeszkodami i rozwinięciu bojowym.

Miło nam poinformować, iż w klasyfikacji końcowej grupy męskiej pierwszej miejsce zajęła OSP Biała Piska, drugie OSP Drygały, trzecie OSP Kruszewo, czwarte OSP Skarżyn, a w grupie kobiecej pierwsze miejsce OSP Biała Piska.

W klasyfikacji chłopców Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pierwsze miejsce zajęła OSP Drygały, a pierwsze miejsce w klasyfikacji dziewcząt OSP Biała Piska.

W ćwiczeniu bojowym o „Puchar Burmistrza Białej Piskiej” pierwsze miejsce zajęła OSP Drygały (36,12 pkt.), drugie OSP Skarżyn (38,62 pkt.), trzecie OSP Kruszewo (60,94 pkt.), czwarte OSP Biała Piska – kobiety (62,56 pkt.) i piąte OSP Biała Piska.

- Dzisiejsze zawody stanowią nieodzowny element szkolenia, którego znaczenie można ocenić i docenić dopiero podczas prawdziwej akcji. Niejednokrotnie z narażeniem życia i zdrowia będziecie musieli spieszyć z pomocą i ratunkiem wszystkim potrzebującym. Działając w sytuacjach ekstremalnych nie ma czasu na zastanawianie się, bo każda chwila zawahania, sekunda nieuwagi może kosztować ludzkie życie. Wtedy liczy się właśnie automatyzm i zgranie, wyuczone wcześniej. Dlatego też między innymi tak ważne są dzisiejsze zawody. Życzę Wam, drodzy strażacy, powodzenia w konkurencjach i bezpiecznego ukończenia toru, a na służbie tylu samu powrotów, co wyjazdów – mówiła Beata Sokołowska Burmistrz Białej Piskiej.

źródło: Urząd Miejski w Białej Piskiej


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages