Ochotnicy z Orzysza zwycięzcami zawodów

2019-09-16 10:20:00(ost. akt: 2019-09-16 10:19:19)

Autor zdjęcia: UM w Białej Piskiej

Strażacy ochotnicy z Orzysza zwyciężyli w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Jak podkreślają uczestnicy, rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. Strażacy walczyli także o puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.
Sztafeta pożarnicza z przeszkodami, ćwiczenia bojowe, bieg sztafetowy na 400 metrów z przeszkodami to niektóre z konkurencji, jakie rozegrano podczas Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Impreza odbyła się w minioną niedzielę (15 września). W tym roku strażaków ochotników gościła Biała Piska. O nagrodę główną walczyło w sumie pięć drużyn męskich oraz dwie kobiece. W zawodach wzięły również udział młodzieżowe drużyny pożarnicze. Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce najwięcej punktów zdobyła drużyna OSP Orzysz (112,22 pkt.) Drugie miejsce zajęła OSP Cierzpięty (113,28 pkt.). Trzecie miejsce przypadło strażakom ochotnikom z Pogobia Średniego (119,38). Tuż za podium znalazła się drużyna gospodarzy. OSP Biała Piska zdobyła 120,29 pkt. Na piątym miejscu uplasowała się drużyna OSP Drygały.
Kobieca rywalizacja również przyniosła wiele emocji. Tu zwyciężyły panie z OSP Biała Piska, a drugie miejsce zajęła kobieca drużna OSP Orzysz.
Ponadto wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w klasyfikacji chłopców, pierwsze miejsce zajęła OSP Drygały (946,29 pkt.), a w klasyfikacji dziewcząt OSP Biała Piska (936,53 pkt.).
W ćwiczeniu bojowym o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP pierwsze miejsce zajęła OSP Pogobie Średnie (34,88 pkt.), drugie OSP Orzysz (36,09 pkt.), trzecie OSP Cierzpięty (36,31 pkt.), a czwarte OSP Biała Piska – kobiety (47,15 pkt.).