środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Żywa ulica w centrum Białej Piskiej

2019-09-17 15:04:20 (ost. akt: 2019-09-17 15:06:32)

Autor zdjęcia: UM w Białej Piskiej

Urząd Miejski w Białej Piskiej, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białej Piskiej i Pracownia Urbanistyki Społecznej zapraszają do projektu „Żywa Ulica”, który odbędzie się 21 września (sobota) na parkingu w centrum Białej Piskiej (przy Biedronce) o godz. 11.00.

Data nie jest przypadkowa, bo właśnie w trzecim tygodniu września w Europie obchodzimy Europejski Tydzień Transportu Zrównoważonego.

„Żywa Ulica” to jednodniowe warsztaty polegające na fizycznym przetestowaniu i zbadaniu różnych pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni publicznej ulic w naszym mieście. Celem warsztatów będzie pokazanie mieszkańcom Białej Piskiej, że zmiana jakości ich otoczenia jest możliwa, a do uzyskania trwałych efektów potrzebne jest ich zaangażowanie. W projekcie będzie chodziło o to, by wzięła w nim udział lokalna społeczność.

Na parkingu będą działy się rzeczy, których na co dzień byśmy tutaj nie zobaczyli.

W programie m.in.:
- poezja na ławeczce, czyli… Maria Pawlikowska – Jasnorzewska, autorka m.in. „Niebieskie migdały”, „Etiudy wiosenne czy „Pocałunki” zaprosi do czytania poezji lokalnych poetów (miejsce: Aleja Znanej Poetki przy fontannie w centrum miasta)
- gry chodnikowe
- brydż, szachy, 3 – 5 – 8
- herbaciarnia
- zaśpiewaj z Cyganką
- foto budka
- aleja gwiazd
- gry kodujące

Do tej pory projekt „Żywa Ulica” odbywał się w dużych aglomeracjach miejskich takich, jak Warszawa, Katowice, Gliwice, czy Dąbrowa Górnicza. Biała Piska jest pierwszym tak małym miastem, które będzie przeprowadzało „Żywą Ulicę”.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages