Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Przedszkolaki z wizytą u Komendanta. Zobacz zdjęcia!

2019-11-27 14:21:59 (ost. akt: 2019-11-27 14:25:12)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

We wtorek (26 listopada) policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Piszu odwiedziły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Białej Piskiej. 6-latki od samego początku były żywo zainteresowane pracą funkcjonariuszy.

Swoją wizytę w piskiej komendzie rozpoczęły od spotkania z Komendantem Powiatowym Policji w Piszu. Mł. insp. Marcin Kubas opowiedział dzieciom na czym polega jego praca. Przedszkolaki miały możliwości zasiąść w fotelu komendanta i choć przez chwilę wczuć się w rolę szefa piskich policjantów. Wiele z nich podpisywało nawet dokumenty przystawiając pieczątkę komendanta. Na koniec tego spotkania przedszkolaki otrzymały od mł. insp. Marcina Kubasa elementy odblaskowe. Dzieci doskonale wiedziały, że trzeba je nosić, aby być bardziej widocznym na drodze.

Dalsza część wizyty przedszkolaków odbyła się w sali konferencyjnej. Tam dzieci spotkały się z policjantką, która opowiadała m.in. na czym polega codzienna praca konkretnych funkcjonariuszy. Następnie technik kryminalistyki powiedział dzieciom czym się zajmuje. Pokazał swoją ogromną walizkę, którą zabiera na miejsca zdarzeń kryminalnych i rzeczy, które się w niej znajdują. Wspólnie z dziećmi zabezpieczał odciski palców na przedmiotach. Przedszkolaki razem z technikiem kryminalistycznym starali się też ustalić, które z dzieci zabrało ołówek posypany proszkiem fluorescencyjnym. Policjant ustalił to wykorzystując do tego specjalną lampę, którą sprawdzał dłonie dzieci. Maluchom bardzo spodobała się ta zabawa w detektywów.

W dalszej części spotkania technik kryminalistyczny robił dzieciom odciski palców na specjalnie przygotowanych imiennych certyfikatach, które to przedszkolaki mogły zabrać ze sobą na pamiątkę.

Na koniec było pamiątkowe zdjęcie, ale bardzo wyjątkowe. Dzieci ogrodzone zostały bowiem taśmą z napisem „Policja”, co im się ogromnie spodobało. Przedszkolaki nie kryły swojego zadowolenia ze spotkania w piskiej komendzie z policjantami. Technika kryminalistycznego nazwały „policyjnym czarodziejem”.

Spotkanie z przedszkolakami odbyło się w ramach działań „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie- otwarte jednostki policji”.


KPP Pisz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages