Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Aleksander został na jeden dzień burmistrzem Białej Piskiej

2020-01-30 09:23:54 (ost. akt: 2020-01-30 09:35:36)
Aleksander w fotelu burmistrza

Aleksander w fotelu burmistrza

Autor zdjęcia: UM w Białej Piskiej

Taki przypadek, jak wczoraj, w Urzędzie Miejskim w Białej Piskiej odnotowaliśmy pierwszy raz. Pan Aleksander był pierwszym tak młodym burmistrzem w historii naszej gminy, powiatu, a nawet Polski. Podejrzewamy, że nawet i na świecie drugiego tak młodego nie było.

Burmistrz, pomimo wieku, nie miał lekko. Zmierzył się z rzeczywistością dnia codziennego w urzędzie. Najpierw odprawa z pracownikami, wręczenie powołania, a potem już konkretna praca. Między innymi z pracownikami referatów budownictwa, czy ochrony środowiska pracował nad zagospodarowaniem przestrzeni publicznej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej.

Okazuje się, że planów na zmianę burmistrz miał dosyć sporo, bo zaakceptował ścieżkę rowerową, mini skate park, ściankę wspinaczkową, czy szachownicę rozmiarów XXL. Dodatkowo, według projektu, na terenie przybędzie zieleni. Burmistrz nie rzucał słów na wiatr, bo podpisał od razu wniosek o pozwolenie na budowę. Młody samorządowiec przeanalizował także harmonogram wydarzeń kulturalnych na 2020 rok, ze szczególnym przyjrzeniem się organizacji Dnia Dziecka. Ostatecznie plan zaakceptował.

To, że problemów jest tyle, ile osób, potwierdzili sami petenci. Mimo, że problemy były przeróżne, większe i mniejsze, od tych, które bezpośrednio dotyczą seniorów, po te związane z drogami czy kanalizacją, na wszystkie znalazł rozwiązanie. Do tego w między czasie wykonane i odebrane telefony.

Temat tak młodego wieku burmistrza zainteresował media, że na konferencję prasową zjechały stacje takie, jak „Świat TV malucha”, „BiałaPiska24”, „Głos dziecka z Białej Piskiej”, czy „Radio BB dzieciom”. Burmistrz musiał poradzić sobie z odpowiedziami na pytania m.in. czy młodość to przeszkoda w zarządzaniu gminą, czy wręcz przeciwnie, jak zatrzymać młodych ludzi w gminie, czy w urzędzie nie powinny się znajdować cukierki i zabawki dla dzieci, czy budżet przewiduje imprezy dla dzieci i jakie są plany na wieżę ciśnień.

Dzień, który zorganizowaliśmy najmłodszemu burmistrzowi w historii samorządu, był pokłosiem wylicytowanego vouchera „Dzień w fotelu Burmistrza Białej Piskiej”. Aleksander wylicytował voucher przekazany przez Burmistrza Białej Piskiej podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Piskiej.

Urząd Miejski w Białej PiskiejCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej z Gazetą Piską tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages